×

Kategórie

Šťaveľ - jarné

Kvetináč plný šťastia - to je Šťavel ružový (Oxalis deppei), ktorý sa tvarom listov podobá ďatelinovému štvorlístku. Existuje niekoľko dôvodov, prečo si šťaveľ obľúbite. Ide o nenáročnú trvalku.

Bez problémov porastie v polotieni, ešte lepšie na slnku. Tešiť vás bude svojimi listami na jar, mnohými kvetmi počas leta alebo ako novoročný kvet v zime.

Šťaveľ má mnoho kultivarov. Niektoré je možné pestovať celoročne vonku, iné sú vyšľachtené ako izbovky, ktoré milujú letnenie. Sú atraktívne nielen tvarom listov, ktoré pripomínajú u väčšiny druhov ďatelinu, ale aj kvetmi, ktorými oplývajú najčastejšie od mája do konca augusta.

Pretože šťaveľ je pôvodom z tropických a subtropických oblastí, na slnečnú terasu či parapet je ako stvorený. Hodí sa do skalky aj do záhona. Na slnku vďačne pokvitne a jeho listy budú krásne sfarbené.

Čítaj viacShow less
Dostupné 02/2025
2,34 € s DPH
Šťaveľ dvojfarebný s názvom Golden cape je pôvodom juhoafrická rastlina. Dosahuje výšku 15–30 cm a dnes je pestovaná ako okrasná trvalka pre atraktívny vzhľad svojich kvetov. Okvetné lístky sú žlté s výrazným červeným...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa