×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Pivónie

Kto by nepoznal nádherné pivonky s ich veľkými kvetmi. Každý určite obdivuje ich krásu, ktorá uchváti na prvý pohľad. Výhodou tejto rastliny je to, že si môžete vyberať zo skutočne veľkého množstva druhov.

Pivonka vám ponúka svoje jednoduché, sasankovité či plné kvety v širokej farebnej škále. Vyberať môžete čisto biele kvety, ale aj žlté, ružové či napr. sýtočervené.

História tejto rastliny začína už v období starovekého Grécka, kedy sa k nej spája povesť o Paeonovi, ktorý túto rastlinu obdržal od bohyne Héry a následne v nej bol premenený po svojej smrti. Odvtedy sa pivonka používa ako na dekoratívne účely, tak aj v tradičnej medicíne ako liečivka.

V dnešnej dobe sa pivonky pestujú najmä pre svoju krásu. Na slnečnom mieste s kvalitnou zeminou vám porastú mnoho rokov. Sú pôsobivé v skupinách aj ako solitéry záhrady. Dobre doplnia okraje trávnikov či okrasných záhonov a sú vhodné aj na rez.

Čítaj viacShow less
6,76 € s DPH
Pivónie sú atraktívne a nenáročné trvalky, ktoré sa skvele hodia do akéhokoľvek slnečného záhonu. Jedným z jej pôsobivých kultivarov je Sorbet, ktorý sa pýši očarujúcimi, bohato vrstvenými kvetmi v jemne ružovej...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa