×

Kategórie

Okrasné cesnaky - jesenné

Okrasný cesnak. Nenáročná cibuľovina, ktorej guľovité kvety zložené zo stoviek maličkých kvietkov žiariacich rôznymi farbami ľahko ovládnu akúkoľvek záhradu.

Ide o nenápadné nízke druhy vhodné do skaliek alebo tiež dominantné, jeden meter vysoké rastliny na pevných stonkách a s výrazným guľovitým kvetom. Nevinne biele až výrazne fialové. Skvele vyzerajúce v skupinách i ako solitéry. To všetko môže ponúknuť okrasný cesnak.

Väčšina druhov okrasného cesnaku má úplne minimálne pestovateľské nároky, chytia sa prakticky na akomkoľvek stanovišti s výnimkou silne premočených a zle priepustných pôd.

Rastlina je mrazuvzdorná, takže v krajine bez problémov prečká tiež zimné obdobie. Rôzne druhy okrasného cesnaku kvitnú od mája až do augusta, takže vhodnou kombináciou druhov môžete svoju záhradu skrášliť na dlhé mesiace. Začnite s tým ešte tento rok.

Čítaj viacShow less
Predobjednávka
2,34 € s DPH
Okrasný cesnak Red Giant je krásnou dekoráciou trvalkových záhonov, ale aj medonosnou rastlinou. Vzhľadom k jeho výške cca 20 cm vyniká obrovským guľovitým kvetenstvom ružovofialovej farby. Môžete vďaka nemu skrášliť...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa