Naše produkty

Jahodovec obyčajný - Planika obyčajná - Arbutus unedo - predaj semien - 5 Ks

1002806

Nový produkt

Jahodovec obyčajný

Jahodovec obyčajný pochádza z oblasti Stredomoria a poznali ho už v starom Grécku. Vzrastom je to neveľký do 6 m vysoký vždy zelený strom. Kôra je hnedej farby, zvykne sa olupovať. Kvitne na jeseň, drobnými, bielymi zvončekovitými kvetmi, ktoré sa podobajú kvetom vresovcov.

Viac detailov

2,02 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Plody dozrievajú v budúcom roku. Sú veľké okolo 2 cm a v čase zrelosti sa vyfarbujú do červena. Povrch plodov je posiaty drobnými výbežkami a pripomína plod liči. Za surova - dužina plodov nie je veľmi chutná, ale pripravujú sa z nej cukrovinky, sorbety a likéry.

Je veľmi dekoratívna ako vzhľadom, tak množstvom červených plodov. 

Ako správne pestovať jahodovec zo semienok?

Jahodovec krátkodobo vydrží aj mráz až - 16°C. V našich podmienkach nie je napádaný škodcami ani chorobami. Pri pestovaní je potrebné zohľadniť jej blízku príbuznosť s vresom a dopriať jej trochu kyslejšiu pôdnu zmes pridaním rašeliny. Dobre reaguje na pestovanie v nádobe, kedy nevyžaduje rez. Potrebuje teplejšie stanovisko a prihnojovanie hnojivom zvyšujúcim kyslosť pôdy.

Pre spoľahlivé klíčenie je semená vhodné najprv stratifikovať po dobu 2 mesiacov - semená vložíme do vlhkého piesku a uložíme v igelitovom vrecku v spodnej časti chladničky. Hĺbka výsevu okolo 1 cm, povrch substrátu udržiavať vlhký a umiestniť na teplom a svetlom mieste - nie na priamom slnku. Vysievať najlepšie do čistej rašeliny.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

25 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu