Naše produkty

Related articles

Banán severu - indiánsky banán Paw Paw - Asimina triloba - semená Asiminy - semiačka - 4 ks

1003637

Nový produkt

Domovom Asiminy je severná Amerika kde je aj v súčasnosti najviac rozšírená. Zaraďuje sa do čeľade Annonaceae patri k annonam a ako jediná svojho druhu môže rásť v našich klimatických podmienkach. Požiadavky na pestovanie zodpovedajú naším jabloniam a teda ju môžeme pestovať aj v našich záhradách. Znáša teploty v zime do -25°C.

Viac detailov

2,47EURs DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Asimina je opadavý ker alebo menší strom dorastajúci do výšky 3 až 5 metrov. Veľké celistvo okrajové listy dlhé až 30 cm a široké okolo 10 cm majú sýto zelenú farbu a krátku stopku.

Plody sa tvarom aj veľkosťou podobajú na mango a môžu dosahovať hmotnosť až 400g. Obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálov - najmä vápnik a železo a svojou exotickou chuťou pripomínajú zmes jahôd, banánu a ananasu. Dozreté plody podliehajú po 2 až 3 dňoch skaze a preto sa v obchodoch neponúkajú. Na strome plody dozrievajú postupne a v čase zrelosti voňajú po banánoch.

Rastliny Paw Paw sú veľmi dekoratívne v každom ročnom období, vyžadujú humóznu pôdu s dostatočnou zásobou živín a dostatok vlahy, inak sú na pestovanie nenáročné. Ich väčšiemu rozšíreniu u nás zatiaľ bráni nedostatočná informovanosť záhradkárov ako aj cena rastlín 40 - 50 eur za kus.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

24 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu