×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.
PPL Parcelshop

Kategórie

Rosička prostredná - Drosera intermedia - semená rosičky - 10 ks

×

Rosička prostredná je nenáročná mäsožravá rastlina, ktorá sa vyskytuje predovšetkým na území Európy, ale aj v Severnej Amerike či ojedinele v Južnej Amerike. U nás patrí medzi kriticky ohrozené druhy a vyskytuje sa veľmi zriedkavo.

Ide o drobnú rastlinu so vzpriamenými listami, ktoré rastú v prízemnej ružici. Tie sú sfarbené dočervena až hnedočervena.  Na stvole cca 4–10 cm vysokom sa tvoria od júna do augusta biele kvety.

Pre rosička sú typické lapacie orgány v podobe listov, ktoré sú pokryté žľazkami. Hlavičky týchto listov vylučujú lepivý sliz, ktorý sa vo svetle leskne a pripomína kvapku rosy.

Semená rosičky sú veľmi drobné a treba ich skladovať v chladničke pri maximálnej teplote 10 °C.

Čítaj viacShow less
2,14 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1003421
Obľúbené
Popis

Semená rosičky sa vysievajú celoročne na povrch rašelinového substrátu. Doba klíčenia je 2–4 týždne pri teplote 15–25 °C.

Rastline bude vyhovovať slnečné stanovište.

Pôda by mala byť kyslá, odľahčená pieskom či perlitom. Na živiny rosička nie je náročná a neodporúča sa ju prihnojovať žiadnymi hnojivami.

Naopak, je dôležité zabezpečiť rastline pravidelnú zálievku tak, aby bol substrát stále vlhký. Zalievajte pravidelne v lete aj v zime. Dobré je tiež zaistiť rastline vyššiu vzdušnú vlhkosť, a to 40–80 %.

Teplota v priebehu vegetácie by sa mala pohybovať medzi 18 a 25 °C. Na zimu je vhodné rastlinu umiestniť do mierne chladnej miestnosti s teplotou 15–20 °C.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1003421

Parametre

Výška
0 - 10 cm
Farba kvetu
Biela
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
0,70 € s DPH
Geohumus je pomocník pri pestovaní rastlín, hlavne ak nemáte dostatok času na pravidelnú zálievku. Ide o biologicky rozložiteľný granulát pre trvale krásne a hlavne zdravé rastliny. Práve vďaka geohumusu je možné v...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa