×

Kategórie

Solanum mammosum - Solanum mammosum - semená solana - 5 ks

×

Solanum mammosum je okrasný nízky trváci krík, ktorý sa u nás pestuje ako letnička či ako trvalka. Rastlina pochádza z tropických oblastí Ameriky, kde sa pestuje hlavne pre svoje plody.

ružovo-purpurové kvietky. Jeho plody sú jedovaté, ale veľmi dekoratívne. Aj keď nie sú jedlé, pôsobia niekedy veľmi kuriózne. Pripomínajú hlavu líšky či ľudský prsník, preto sa rastlina prezýva aj kravské vemeno či jablko Sodomy. 

Rastlina je mrazuvzdorná do do -5 °C. Rastlina sa pestuje ideálne ako prenosná, či v zimných záhradách. Dosahuje výšku okolo 50 cm.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,24 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1003462
Obľúbené
Popis

Výsev semien je možný po celý rok. Odporúčame semienka čo najskôr po obdržaní zasadiť, strácajú rýchlo klíčivosť. Najskôr ich namočte do vlažnej vody na 24 - 48 hodín.

Substrát volíme pre izbové rastliny, priepustný výsevný, zmiešaný s pieskom či perlitom. Mal by byť neustále vlhký.

Semienka vysejeme iba na povrch substrátu. Potom jemne zatlačíme. Ideálne miesto je slnečné, s teplotou 22 – 28 °C. Klíčenie trvá zvyčajne 3 - 6 týždňov (i dlhšie).

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1003462

Parametre

Výška
40 - 60 cm
Farba kvetu
Ružová
Farba plodu
Žltá
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Letničky
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?
3,00 € (s DPH)
BioPon na záhradné kvetiny - je viaczložkové hnojivo s vysokým obsahom mikro a makro častíc. Je špeciálne prispôsobené požiadavkám všetkých kvitnúcich rastlín. Vysoký obsah draslíku zlepšuje celkový stav rastlín a...
2,42 € (s DPH)
Univerzálne hnojivo so stopovými prvkami vhodné na hnojenie zeleniny, okrasných a izbových rastlín. Ide o organominerálne granulované hnojivo, ktoré je obohatené o guáno a lignohumát. Dodáva do pôdy hodnotné prírodné...
2,81 € (s DPH)
Cererit - je univerzálne hnojivo v tekutej forme s mikroprvkami. Vďaka svojmu zloženiu patrí hnojivo ku komplexným hnojivám, obsahujúce všetky dôležité živiny, potrebné pre ich rast a vývoj. Je vhodné ako pre okrasné...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa