Naše produkty

Paulovnia elongata - Paulownia elongata - semená pavlovnie - semiačka - 15 ks

1003403

Nový produkt

Paulovnia pretiahnutá - latinský názov Paulownia elongata - predaj semien paulovnie

Paulovnia je krásny strom pochádzajúci pôvodne z Číny. V našich podmienkach dorastá do max výšky cca. 20 metrov, sa pestovať v parkoch aj na vlastných záhradkách. Ide o atraktívnu rastlinu s krásnymi kvetmi a navyše aj s kvalitným drevom. 

Viac detailov

2,17 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Drevo sa používa na výrobu nábytku či hračiek, a tiež ako vstupná surovina na výrobu biopalív.

Pestovanie Paulovnie zo semien:

Paulovnia nie je citlivá na znečistenie ani pôdne typy a vďaka svojim koreňom schopným regenerácie dokáže niekedy prekonať aj požiar. Má veľké srdcovité listy a prekrásne svetlofialové kvety. Plodom je tobolka. V Ázii, odkiaľ pochádza, sa jej drevo využíva na výrobu hudobných nástrojov alebo slúži miestnym umelcom na vyrezávanie. Viažu sa k nemu aj tradície, v Číne sa zasadia vždy, keď sa narodí dievčatko. Rastú potom spoločne, a keď sa dievča vydáva, strom sa porazí a vyrobia sa z neho rôzne veci do výbavy.

Pri sadenie je dobré využiť tzv. Jiffy, čiže sadbovacie tablety, ktoré celý proces klíčenia urýchlia. Aj napriek tomu môže klíčenie trvať dlhšie, ale keď budete trpezliví, dočkáte sa krásneho výsledku. Paulovnia kvitne v apríli máji, ešte predtým, než vypučia prvé listy. Semienka paulovnie môžeme vysievať po celý rok. Semienka sa vysievajú na povrch substrátu. Klíčenie trvá cca. 4 týždne. Ideálna teplota na klíčenie je okolo 20 stupňov. Zo začiatku je dobré semienka len rosiť, aby sa nevyplavili pri zálievke. Kvetináč so semienkami paulovnie umiestnime na slnečné miesto

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu