×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Tekvica Hokkaido Uchiki Kuri - Cucurbita maxima - semená tekvica - 5 ks

×

Dyňa Hokkaido je pôvodom z Japonska a v súčasnej dobe sa jedná o veľmi obľúbenú odrodu tekvice. Jej plody sú 20–25 cm veľké a vážia 1–2 kg. Veľkou prednosťou je, že podiel dužiny oproti semenníku je vysoký. Ďalšou jej výhodou je dlhá skladovateľnosť. Pri dobrých podmienkach Vám na chladnom a tmavom mieste vydrží celú zimu.

Dyňa Hokkaido má v kuchyni široké využitie. Jej dužina je veľmi chutná, sladká a pred spracovaním nie je nutné tekvicu ošúpať. Šupka, rovnako ako samotná dužina, obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov a počas tepelnej úpravy rýchlo mäkne.

Semená sú morené.

Čítaj viacShow less
2,94 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1002132
Obľúbené
Popis

Jedná sa o pomerne odolné rastliny,  takže je možné buď semená predpestovať alebo ich vysadiť približne v polovici mája priamo na vonkajší záhon. Všeobecne sa u týchto plazivých foriem viac odporúča priamy výsev.

predpestovaním semien môžete začať už v marci či apríliDoba klíčenia je 1–2 týždne. Rastliny presádzame na slnečné stanovisko až v druhej polovici mája, resp. v období, keď už nehrozia ranné mrazy, pretože tekvice zle znášajú mrazy. Rastliny sadíme do sponu 100 x 100 cm (alebo viac). 

Tekvice majú rady hlinitú pôdu, ktorá je bohatá na živiny. Je možné do pôdy už na jeseň zapraviť kompost alebo hnoj. Pre rast je zásadný dostatok svetla, tepla a vlahy. Stanovisko musí byť vždy slnečné a pôda vlhšia. Je potrebné rastliny dostatočne zalievať – menej a častejšie. Rastliny v priebehu rastu môžete prihnojovať hnojivami či kompostom.

Tekvice je možné skladovať na chladnom mieste pomerne dlhú dobu.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002132

Parametre

Farba plodu
Oranžová
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Máj
Mrazuvzdornosť
Nie
Odroda
Nehybridná
Zber
August
Júl
Október
September
Skorosť odrody
Neskorá
BIO kvalita
Nie
Mohli byste ešte potrebovať
Nedávno prezerané
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa