Naše produkty

Tekvica Lunga di Napoli - Cucurbita moschata - dyňa - semená - 5 ks

1001617

Nový produkt

Tekvica Lunga Di Napoli je odroda patriaca medzi tzv. muškátové tekvice. Je to plazivá rastlina s dlhými plodmi tmavo zelenej farby so svetlými pruhmi. Dužina je svetlo oranžová, aromatická. Odroda pochádza z Talianska a plody vážia od 6 do 15 kg, vo výnimočných prípadoch až 20 kg.

Výhodou tejto odrody je tenká vosková vrstva na povrchu plodov, ktorá umožňuje ich dlhodobé skladovanie. Muškátové tekvice sa všeobecne radia k tým najobľúbenejším.

Doba zrenia: okolo 120 dní.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Viac detailov

1,87 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Jedná sa o pomerne odolné rastliny,  takže je možné buď semená predpestovať alebo ich vysadiť približne v polovici mája priamo na vonkajší záhon. 

predpestovaním semien môžete začať už v marci či apríliDoba klíčenia je 1 - 2 týždne. Rastliny presádzame na slnečné stanovisko až v druhej polovici mája, resp. v období, keď už nehrozia ranné mrazy, pretože tekvice zle znášajú mrazy. Rastliny sadíme do sponu 150 x 100 cm (alebo viac). 

Tekvice majú rady hlinitú pôdu, ktorá je bohatá na živiny. Je možné do pôdy už na jeseň zapraviť kompost alebo hnoj. Pre rast je zásadný dostatok svetla, tepla a vlahy. Stanovisko musí byť vždy slnečné a pôda vlhšia. Je potrebné rastliny dostatočne zalievať – menej a častejšie. Rastliny v priebehu rastu môžete prihnojovať hnojivami či kompostom.

Tekvice je možné skladovať na chladnom mieste pomerne dlhú dobu.

 
Dátový hárok
Farba ploduZelená
OdrodaNehybridná
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaApríl, Marec, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu