Naše produkty

Indická uhorka Lagenária Dipper - Cucurbita Lagenaria - tekvice - semená - 6 ks

1001536Z

Nový produkt

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/219-legenarie

Lagenária Dipper alebo indická uhorka je mohutná popínavá rastlina z čeľade tekvicovitých. 

Plody tejto odrody sú veľmi atraktívne, zaujmú svojim dlhým „hrdlom“ a rozšírenou spodnou časťou. Niekedy ich porovnávajú tvarom ku koštéram. Šupka plodov má krásnu svetlo zelenú farbu.

Lagenárie sa často využívajú na dekoratívne účely či na výrobu hudobných nástrojov. Okrem toho sa ale jedná o jedlé plody, takže ich iste oceníte napr. ako spestrenie zeleninových či ovocných šalátov.

Doba zrenia: okolo 130 dní.

Balenie obsahuje 6 ks semien.

 

Viac detailov

1,29 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Lagenária je jednoročná rastlina pôvodom z trópov a subtrópov. Na svoj úspešný rast preto potrebuje predovšetkým dostatok tepla.

S predpestovaním semien môžete začať od februára do aprílaHĺbka výsevu je 1 – 2 cmSubstrát používame vždy sparenýDoba klíčenia je spravidla 1 – 2 týždne, môže byť i dlhšia. V tomto čase je dôležité dopriať rastline stabilnú teplotu 20 – 25 °C.

Rastlinu vysádzame na vonkajšie stanovisko v druhej polovici mája (v čase, keď už nehrozia ranné mrazy). Do skleníka môžeme vysádzať i skôr. Akýkoľvek pokles teplôt pod 10 °C rastlinu nenávratne poškodí. Rast sa zastaví a kvety začnú opadávať. K rovnakej situácii dochádza i pri nadmernom suchu.

Stanovisko musí byť slnečné, pôda piesčito-hlinitá a dostatočne humózna. Rastlina potrebuje pravidelnú závlahu a prihnojovanie. Ideálny spon je 40 x 60 cm.

Lagenárii vyberte miesto, kde bude mať prirodzenú a dostatočnú oporu. Tieto rastliny sa vyznačujú veľmi bujným rastom a v krátkom čase pokryjú plot, pergolu či iné vertikálne prvky. Na voľnej ploche rastú poliehavo.

 
Dátový hárok
Farba ploduZelená
OdrodaNehybridná
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaFebruár, Marec, Apríl, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu