×

Kategórie

Balíček cibuliek ľalií - Lilium - cibuľoviny - 3 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/575-lalie

Ľalie určite nie je potrebné predstavovať. Tieto nádherné rastliny rozžiaria váš domov i záhradu obrovskými kvetmi, ktorých exotický vzhľad upúta každého návštevníka. 

A ak práve nechcete premýšľať, akú farebnú kombináciu zvoliť, prinášame vám vopred pripravený balíček týchto úžasných kvetín. 

V balíčku nájdete Ľaliu veľkokvetú, ktorej biele kvety sú doplnené sýto žltým stredom, ďalej čisto bielu Ľaliu Forever Summer a karmínovo červenú Ľaliu Double Sensation, ktorá s predchádzajúcimi odrodami vytvorí krásny kontrast.

Čítaj viacShow less
9,34 € (s DPH)
Namiesto 10,48 €
Odkaz:
2000909Z
Obľúbené
Popis

Ideálne obdobie na výsadbu ľalií je na jeseň v septembri až októbri (pred prvými mrazmi) alebo na jar od marca do apríla. Cibuľky by mali byť vložené tak hlboko, aby vrstva pôdy nad nimi bola cca 3 x vyššia než samotná cibuľka. Táto odporúčaná hĺbka chráni rastliny ako v zime, tak aj v lete pred menej priaznivým počasím.

Ľalie vyžadujú hlinito-piesčitú, na živiny bohatú, priepustnú pôdu, najčastejšie neutrálnu alebo mierne kyslú. Pod cibuľku sa dáva drenáž z piesku zmiešaným s kompostom. Stanovisko by malo byť dostatočne slnečné, ale zároveň chránené pred priamym slnkom. Je možné ľalie pestovať aj v polotieni. Ľalie odporúčame sadiť v skupinkách, aby lepšie vynikli. 

Ľalie majú rady primeranú zálievku, určite sa neodporúča, aby zotrvávali v premočenej pôde.

Pred zimou ľalie chránime vrstvou vyzretého kompostu, ktorý im na jar poskytne dostatok živín. Odporúča sa taktiež mulčovanie, a to po celý rok. Na jar je vhodné ľalie prihnojiť. Možno použiť špeciálne hnojivárohovinu, slepačince alebo žihľavový výluh.

Odkvitnuté kvety se priebežne odstraňujú.

Ľalie sa dajú pestovať aj v črepníkoch. Kvetináč by mal byť však dostatočne veľký, aspoň 20 x 20 cm. Nesmieme zabudnúť na dobrú drenáž. Môžeme použiť i perlit.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
2000909Z

Parametre

Výška
60 - 80 cm
80 - 100 cm
100 - 150 cm
Farba kvetu
Biela
Červená
Žltá
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Október
September
Mrazuvzdornosť
Áno
Mohli byste ešte potrebovať
2,80 € (s DPH)
Univerzálne hnojivo so stopovými prvkami vhodné na hnojenie zeleniny, okrasných a izbových rastlín. Ide o organominerálne granulované hnojivo, ktoré je obohatené o guáno a lignohumát. Dodáva do pôdy hodnotné prírodné...
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa