×

Kategórie

Trávnik na zakladanie viacročných porastov - Aros - trávne osivo - 500 g

×

Táto trávna zmes slúži pre zakladanie viacročných trávnych porastov, ktoré sú určené predovšetkým pre produkciu kvalitného sena. Receptúra obsahuje druhy a odrody tráv s vyššou tvorbou zelenej hmoty a ďatelinu lúčnu.

Balenie postačí na zatrávnenie približne 50 m2 plochy.

Čítaj viacShow less
5,20 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
5000217
Obľúbené
Popis

Pred samotným výsevom je dôležitá príprava pôdy: Dobre prekyprenú pôdu odporúčame urovnať hrabľami, prípadné hrudy rozbiť a viditeľné kamene vyzbierať - uľahčíme si tak kosenie. Neodporúčame hnojenie dusíkatými hnojivami. Na hnojenie najskôr zareagujú zrýchleným a mohutnejším rastom trávy a potlačia kvetnaté druhy. Ďalej použitie herbicídov nepripadá vôbec do úvahy.

Po 6 - 8 týždňoch sa robí tzv. kosenie na odburinenie. V ďalšom kosení už zberáme plnohodnotné krmivo. Po treťom kosení je vhodné spraviť posledné kosenie porastu, najneskôr do polovice novembra. Na udržanie štandardného výnosu krmiva je nutné trávny porast v predjarnom období pohnojiť. 

Vhodná doba výsevu je jar a jeseň, najlepšie keď teploty neklesajú pod 10 ºC. Osivo vysievame rovnomerne do hĺbky 0,5 - 1,5 cm. Po výseve je nutné povrch spevniť záhradným valcom a zavlažiť. Počas procesu klíčenia je potrebné vrchnú vrstvu pôdy udržovať stále vlhkú. Semená klíčia po 2 - 4 týždňoch.

Semená lúčnych bylín klíčia prevažne až v ďalšom roku.

Zloženie:  

20 % Phleum pratense Alma
5 % Trifollum pratense Suez
15 % Lollum multiflorum rožnovský
30 % Lollum perenne 4n Tivoli
15 % Festuca rubra rubra Gondolin
15 % Festuca pratensis rožnovská

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
5000217

Parametre

Výrobca
Aros
Veľkosť balenia
0,5 kg
Trávna zmes
Špeciálna
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
1,33 € (s DPH)
Jedľa fáberová pôvodne pochádza z Číny, kde dorastá až do 40-metrovej výšky. V našich podmienkach túto veľkosť nedosahuje. Abies Fabre je pomalšie rastúci ihličnatý strom, ktorý môže u nás dorásť 4 metre do výšky....
3,41 € (s DPH)
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/560-stredne-stiplave Chilli Fish je neobvyklý variant chilli pochádzajúci z USA. Výška rastliny je cca 60 cm. Plodí papričky s dĺžkou okolo 7...
Čo ešte môžete potrebovať?

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa