Naše produkty

Related articles

Archangelika lekárska - Angelica archangelica - semená angeliky - semiačka - 1 gr

1000101

Nový produkt

Archangelika lekárska - Angelica archangelica je vysoká dvojročná až krátkodobo vytrvalá liečivka. Účinná látka je obsiahnutá v celej rastline. Angelika zmierňuje kŕče, stimuluje trávenie a zbavuje plynatosti. Čaje z angeliky užívame proti bolestiam hlavy a vyčerpania, listy priložené na pokožku pôsobia ako tonikum. Stonky možno použiť aj ako ozdobu.

Obsah balenia cca 150 ks

Viac detailov

0,74 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Ako pestujeme angeliku?

Pestovanie nie je náročné. Angelike sa darí na tienistom stanovišti, bujne rastie vo vlhkej, hlbokej, humóznej a mierne kyslej pôde. Pôda by mala byť vždy vlhká, preto je potrebné ju pravidelne zalievať. Jej semienka, ktoré pomerne rýchlo strácajú klíčivosť, vysievame v jesenných mesiacoch (aby premrzli).

Semená sa nezahŕňajú do pôdy, pretože im prospieva svetlo. Vzhľadom k tomu, že rastlina je mohutného vzrastu (často cez 2 metre) vyžaduje častejšie hnojenie. V prvom roku rastlina vytvára len krátky repovitý podzemok, ktorý sa v druhom roku predlžuje a vyháňa bohaté korienky. V druhom roku je byľ okrúhla, hrubá, jemne brázdená, dutá, červenkastá, hore zelená a rozkonárená.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu