×

Kategórie

Kiwi čínske - Actinidia chinensis - semená kiwi - 5 ks

×

Kiwi čínske je trváca popínavá rastlina, ktorá dosahuje výšku 2 – 4 m. Aktinidia pochádza pôvodom z juhovýchodnej Ázie. Názov Kiwi je odvodený od vtáka Kiwi, ktorý je národným symbolom Nového Zélandu.

Kvitne v máji bielymi či žltozelenými kvetmi a následne vytvára 70 – 100 g veľké plody, ktoré majú hnedú šupku s jemnými chĺpkami. Dužina plodu je zelená až žltozelená, chuťovo jemne kyslá.

Rastlina je vysoko mrazuvzdorná.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,03 € (s DPH)
Nemáme na sklade
Upozorni ma, keď bude dostupné
Odkaz:
1002904
Obľúbené
Popis

Semená kiwi je nutné predpestovať. Vysievajú sa do spareného substrátu pre rastliny zo Stredomoria. Doba klíčenia je 4 – 6 týždňov pri teplote 18 – 22 °C. Pred výsevom sa odporúča spraviť stratifikáciu počas 1 – 2 mesiacov.

Von môžete sadeničky presadiť prakticky kedykoľvek. Čím rozvinutejší je koreňový systém rastliny, tým viac sa jej bude dariť. Kiwi má rada slnečné stanovisko, chránené pred vetrom. Pestuje sa vždy s oporou, lebo sa jedná o lianovitú rastlinu. Rastliny sa sadia do vzdialenosti min. 1 m od seba a vždy je nutné pestovať viac rastlín z dôvodu vzájomného opelenia.

Pôda by mala byť dostatočne hlboká, priepustná, jemne kyslá a bohatá na živiny. Je vhodné pôdu vopred pripraviť a zapraviť do nej kompost či hnoj do hĺbky až 60 cm.

V období vegetácie je vhodné rastliny prihnojovať CereritomNPK alebo dusíkatými hnojivami. Dbajte aj na pravidelnú zálievku bez premokrenia pôdy.

Pokiaľ budete chcieť rastlinu spraviť rez, urobte tak až u minimálne trojročných rastlín. Plody dozrievajú na jednoročných výhonkoch, preto je vhodné odrezávať len už odplodené výhonky.

Kiwi možno cez zimu nechať vonku. Je však vhodné dopriať rastlinám dostatočnú prikrývku a prípadne celé rastliny prekryť netkanou textíliou.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002904

Parametre

Výška
150 - 200 cm
viac ako 200 cm
Farba kvetu
Biela
Zelená
Žltá
Doba kvitnutia
Jún
Máj
Farba plodu
Hnedá
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
3,77 € (s DPH)
Cererit - je univerzálne hnojivo v tekutej forme s mikroprvkami. Vďaka svojmu zloženiu patrí hnojivo ku komplexným hnojivám, obsahujúce všetky dôležité živiny, potrebné pre ich rast a vývoj. Je vhodné ako pre okrasné...
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa