×

Kategórie

Korunkovka kráľovská Lutea - Fritillaria Imperialis Lutea Maxima - cibuľoviny - 1 ks

×

Korunkovka kráľovská pochádza z oblasti Iránu, Afganistanu a Pakistanu. Jej prirodzeným prostredím sú slnečné kamenisté svahy. Aj v záhrade je možné sadiť ju do skaliek či kamenistej pôdy.

Rastlina dosahuje výšku až 120 cm. Vytvára krásne žlté zvončekovité kvety. Hodia sa do skupinových výsadieb, ale zdobiť bude vašu záhradu i ako solitér. Kvitne od apríla do mája.

Výhodou Korunkovky kráľovskej je mrazuvzdornosť až do -28 °C. Chráni záhradu pred hrabošmi a ďalšími škodcami, ktorých špecifická aróma odpudzuje.

Veľkosť cibuliek: 20/24

Čítaj viacShow less
4,28 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
2000428
Obľúbené
Popis

Korunkovky sa sadia na slnečné alebo polo-tienisté stanovisko do hĺbky 10 – 20 cm, ideálne 15 cm od seba. Ideálna doba pre výsadbu je august až september.

Pôda musí byť dobre priepustná, hlinito-piesčitá. Na dno výsevu je dobré dať piesok, cibuľku zasypať výživným substrátom a navrch nasypať kamenistú drť. Cez zimu môžete okolo rastlín dať mulčovaciu kôru.

Korunkovky kvitnú od apríla do mája. Množiť sa dajú pomocou semien, ktoré sa objavia po odkvete rastliny, alebo pomocou dcérskych cibuliek. Stanovisko pre korunkovky vyberajte s rozvahou, pretože kvety na záhone vydržia i 10 rokov.

Korunkovky sú veľmi jedovaté, zvlášť ich cibuľky. Ich toxické látky odpudzujú krtkov, takže je možné rastliny vysadiť na miesto, kde je s týmito škodcami problém.

Cez zimu sa nechávajú cibuľky na vonkajšom stanovisku.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
2000428

Parametre

Výška
100 - 150 cm
Farba kvetu
Žltá
Doba kvitnutia
Apríl
Kvitnúce na jar
Máj
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
August
September
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Balenie cibuľovín
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
5,81 € (s DPH)
Sulka je koncentrát vhodný na výživu a ochranu rastlín. Ide o tekuté hnojivo, ktoré sa používa ako pôdne hnojivo a je určené na doplnenie konkrétnych výživových zložiek. Sulka patrí medzi tie najkoncentrovanejšie...
Čo ešte môžete potrebovať?
2,38 € (s DPH)
Wuxal super je kvapalné hnojivo na poľné plodiny, chmeľ, zeleninu, okrasné rastliny, ovocné dreviny či vínnu révu. Používa sa aplikáciou na list, prípadne je možná zálievka do pôdy. Obsahuje stopové živiny v...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa