Naše produkty

Pepíno - Solanum muricatum - semená - semiačka - 5 ks

1001841

Nový produkt

Zasaďte si Pepino Gold, krásny trvalý ker pochádzajúci z Peru a z Kolumbie a v závislosti od miesta môže vyrásť až do 80 cm a plodiť šťavnaté plody. Pepino sa obvykle pestuje v skleníkoch. Taktiež si ho pohodlne vypestujete aj v byte alebo na balkóne.

 

Viac detailov

1,68 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Základným predpokladom úspešného pestovania tejto odrody melónov je, aby nebola vystavená teplotám nižším ako 7 stupňov. Pestuje sa najlepšie v závesných kvetináčoch, rastie aj do výšky pokiaľ jej zaistíte vhodnú oporu. Pokiaľ je rastlina umiestnená vo vhodnej polohe, v kvetináči začne kvitnúť a môžeme sa tešiť na úrodu až 30 melónikov na jednej rastline. Väčšinu melónikov Pepíno pozbierame pred koncom septembra a začiatkom októbra, keď prichádzajú prvé mrazy. Tie však nie sú dôvodom, aby ostatné plody nemohli dozrieť. Stačí Pepíno v závesnom kvetináči premiestniť do domu a nechať dozrieť aj zvyšok melónov vo svetlej miestnosti, kde rastlinu môžeme nechať prezimovať. Vtedy nám stačí mierne polievanie.

Zrelé plody majú zlatú farbu s kontrastnými pásikmi. Konzumuje sa žltá dužina zbavená šupky, ktorá nádherne vonia a skvelo chutí. Hodí sa do šalátov s iným ovocím, alebo z nich môžeme uvariť skvelý džem.

Návod na pestovanie

Najvhodnejším substrátom pre melóny je pestovateľský substrát na výsev, doplnený kompostom. Pepíno možeme posadiť von, len čo prestanú prízemné mrazy, a rastlina dosiahne výšku 25 cm. Potom pravideňe zaštepujeme. Polievanie musí byť pravidelné a výdatné.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

23 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu