Naše produkty

Pepíno - Solanum muricatum - semená - semiačka - 5 ks

1001841

Nový produkt

Zasaďte si Pepino Gold, krásny trvalý ker pochádzajúci z Peru a z Kolumbie a v závislosti od miesta môže vyrásť až do 80 cm a plodiť šťavnaté plody. Pepino sa obvykle pestuje v skleníkoch. Taktiež si ho pohodlne vypestujete aj v byte alebo na balkóne.

 

Viac detailov

1,68 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Základným predpokladom úspešného pestovania tejto odrody melónov je, aby nebola vystavená teplotám nižším ako 7 stupňov. Pestuje sa najlepšie v závesných kvetináčoch, rastie aj do výšky pokiaľ jej zaistíte vhodnú oporu. Pokiaľ je rastlina umiestnená vo vhodnej polohe, v kvetináči začne kvitnúť a môžeme sa tešiť na úrodu až 30 melónikov na jednej rastline. Väčšinu melónikov Pepíno pozbierame pred koncom septembra a začiatkom októbra, keď prichádzajú prvé mrazy. Tie však nie sú dôvodom, aby ostatné plody nemohli dozrieť. Stačí Pepíno v závesnom kvetináči premiestniť do domu a nechať dozrieť aj zvyšok melónov vo svetlej miestnosti, kde rastlinu môžeme nechať prezimovať. Vtedy nám stačí mierne polievanie.

Zrelé plody majú zlatú farbu s kontrastnými pásikmi. Konzumuje sa žltá dužina zbavená šupky, ktorá nádherne vonia a skvelo chutí. Hodí sa do šalátov s iným ovocím, alebo z nich môžeme uvariť skvelý džem.

Návod na pestovanie

Najvhodnejším substrátom pre melóny je pestovateľský substrát na výsev, doplnený kompostom. Pepíno možeme posadiť von, len čo prestanú prízemné mrazy, a rastlina dosiahne výšku 25 cm. Potom pravideňe zaštepujeme. Polievanie musí byť pravidelné a výdatné.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

23 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu