×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Paprika Roberta F1 - Capsicum annuum - semená papriky - 6 ks

×

Paprika Roberta F1 je hybridná skorá odroda pôvodom z Mexika, ktorá je vhodná pre pestovanie na vonkajších záhonoch alebo v skleníku.

Plodí veľké plody, typického kvadratického tvaru. Papriky dozrievajú do sýtočervenej farby, majú silnú stenu a sú veľmi šťavnaté.

Rastlina sa vyznačuje veľkým výnosom.

Vďaka vysokému obsahu vitamínov a minerálov sú papriky výborné k priamej konzumácii či do čerstvých šalátov. 

Sú výborným pomocníkom v kuchyni, kde ich môžte grilovať, piecť, dusiť či konzervovať.

Čítaj viacShow less
2,24 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1000138
Obľúbené
Popis

Papriky sú teplomilné rastliny a v našich podmienkach sa im najviac darí vo vinárskych oblastiach. Na ostatných miestach je lepšie využiť pre pestovanie skleník či fóliovník.

S predpestovaním semien začíname už vo februári. Semienka sadíme do ľahkého substrátu, ktorý by mal byť vždy preparený. Hĺbka výsevu je približne 0,3 – 0,5 cm. Pokiaľ chceme klíčenie urýchliť, je možné nechať osivo 24 hodín pred výsevom namočené. Dôležité je dbať pri klíčení na dostatok svetla a tepla. Papriky potrebujú teplotu okolo 28 °C, pričom nesmie byť nižšia než 22 °C. Vhodným miestom na pestovanie však nie sú radiátory a okenné parapety. Najlepší výsledok dosiahnete parenisku. Doba klíčenia je spravidla 1 – 2 týždne.

Rastliny presádzame na vonkajší záhon v dobe, keď už nehrozia ranné mrazy, t.j. približne v druhej polovici mája. Stanovisko musí byť chránené pred vetrom a slnečné. Papriky sú náročné na organickú hmotu a živiny, je preto vhodné do pripravenej zeminy primiešať hnoj, ideálne kravský. Rastlinám doprajte dostatočnú zálievku, ale nie prílišné premokrenie. V prípade potreby pôdu prihnojujte, napr. Kristalonom pre rajčiny a paprikyTyčinkovým hnojivom pre papriky alebo univerzálnym hnojivom.

Papriky je možné skladovať približne 2 týždne pri teplote 12 – 14 °C.

  

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000138

Parametre

Farba plodu
Červená
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Február
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Letničky
Odroda
F1 Hybridná
Zber
August
Júl
Október
September
Skorosť odrody
Skorá
BIO kvalita
Nie
Mohli byste ešte potrebovať
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa