×

Kategórie

Melón Cantaloupe Magenta - Cucumis melo - semená - 5 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/221-melon

Melón Cantaloupe - kantalupský pochádza z Indie a Afriky a bol pomenovaný podľa talianskej obce Cantalupo, kde bol prvý krát pestovaný v Európe. Vďaka svojej vôni podobnej ananásu sa mu tiež často hovorí melón ananásový.

Plod je guľovitý s hmotnosťou viac ako 1 kg. Kôra plodu je žltozelená, povrch má sieťovaný vzor s typickými hrbolčekmi. Dužina je sfarbená do oranžovej farby.

Melón Cantaloupe je dobrým zdrojom vlákniny, znižuje hladinu cholesterolu a obsahuje celý rad vitamínov, ktoré majú pozitívny vplyv na ľudský organizmus. Konzumuje sa najčastejšie samotný či s ďalším ovocím v šalátoch. Je výborným zdrojom prírodného cukru, a teda ideálny ako zdravá pochutina.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Read moreShow less
4,02 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Reference:
1002544Z
Obľúbené
Popis

Rastlina má vysoké nároky na teplotu a ďalšie klimatické podmienky.

pestovaním semien je možné začať už v januári. Sadíme do hĺbky 0,5 cm, ideálne do rašelinovej tabletky. Minimálna teplota na klíčenie je 18 °C (najlepšie cez 20 °C). Doba klíčenia je 10 – 20 dní. Ideálny spon je 1 x 1 m.

Rastlinku presádzame v apríli alebo máji, a to ideálne do skleníka, kde bude mať oveľa lepšie podmienky, pretože je veľmi náchylná na kolísanie teplôt, časté dažďové prehánky a poveternostné podmienky. K úspešnému rastu potrebuje dostatok tepla a svetla. Najviac jej bude vyhovovať ľahká, kyprá pôda, s dostatkom živín.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002544Z

Parametre

Farba plodu
Zelená
Žltá
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Január
Máj
Mohli byste ešte potrebovať
4,63 € s DPH
Kristalon štart je kryštalické, vo vode úplne rozpustné hnojivo, obsahujúce všetky živiny potrebné k dobrému vývinu rastlín - dusík, fosfor, draslík, horčík a síru. Mikroprvky - bór, molybdén, meď, železo, mangán a...
Nedávno prezerané
4,02 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/221-melon Melón Cantaloupe - kantalupský pochádza z Indie a Afriky a bol pomenovaný podľa talianskej obce Cantalupo, kde bol prvý krát...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa