×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.
PPL Parcelshop

Kategórie

Aloe camperi - Aloe camperi - semená - 6 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/406-aloe

Aloe Camperi je pomerne nízka rastlina pochádzajúca z oblasti Etiópie, kde rastie vo výškach až 1400–2500 m nad morom. Niekedy sa jej vraví aj aloe popcorn, teda pukancová. V prirodzenom prostredí dorastá do cca 90 cm.

Má úzke listy s dĺžkou cca 20 cmso žltými až červenými kvetmi, ktoré kvitnú na jar. Je veľmi odolná, vie uchovávať vo svojich listoch dostatok vody, aby prežila aj obdobie sucha.

Využíva sa najmä v zdravotníctve, v kozmetike ale aj na dekoráciu bytu.

Balenie obsahuje 6 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,02 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1002944Z
Obľúbené
Popis

Aloe sa pestuje ako izbová rastlina. Na výsev aloe je najlepšia doba na konci jari, kedy teploty dosahujú aspoň 21 °C. Doba klíčenia je približne 4 – 8 týždňov.

Stanovisko by malo byť slnečné, prípadne polotieň, s ľahkou priepustnou zeminou, s prímesou piesku. Do substrátu môžete pridať aj uležaný kompost. V lete je možné rastlinu prihnojovať 1 x za 3 týždne minerálnym hnojivom s vyšším obsahom draslíku. V zime hnojenie vynechajte.

Zálievka by mala byť pravidelná, ale nie príliš výdatná, aby rastlina nebola preliata. Jedná sa o sukulentnú rastlinu z púštnych oblastí. Vyhovuje jej preto hlavne priepustný a suchý substrát. Nemá rada vysokú vlhkosť vzduchu, prievan a málo svetla. V iných ohľadoch je to veľmi nenáročná rastlina, ktorá bude dobre rásť i pri minimálnej starostlivosti.

Dospelé rastliny môžeme jednoducho množiť odrezkami tak, že rezy necháme dva dni zavädnúť a potom ich zasadíme do dobre pohnojenej zeminy.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002944Z

Parametre

Výška
40 - 60 cm
Farba kvetu
Červená
Žltá
Doba kvitnutia
Apríl
Máj
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Máj
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
5,98 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
2,78 € s DPH
Gélové hnojivo pre bylinky je veľmi účinné minerálne hnojivo pre bylinky pestované na kulinárske i liečive účely. Bylinky majú po použití zdravý vzhľad a intenzívnu zelenú farbu. Vo vode rozpustná gélová konzistencia...
Nedávno prezerané
2,02 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/406-aloe Aloe Camperi je pomerne nízka rastlina pochádzajúca z oblasti Etiópie, kde rastie vo výškach až 1400–2500 m nad morom. Niekedy sa jej...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa