×

Kategórie

Okrasná kapusta Sunrise - Brassica Oleracea - semená - 20 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/682-okrasna-kapusta

Okrasná odroda kapusty Sunrise je vhodná hlavne na rez. Celkovo rastlina dosahuje výšku cca 60 cm. Hlávky sú veľmi kontrastné, oranžovo-ružové. Rastlina má dekroatívny vzhľad a kompaktný tvar.

Kapusta nie je určená na konzumáciu, má príliš horkú chuť. Využíva sa ale na dekoráciu šalátov či obložených mís. Skrášli záhradu, okenné kvetináče, nádoby aj terasy. Uchytí sa aj v okrasných výsadbách v parkoch.

Balenie obsahuje 20 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,11 € (s DPH)
Nemáme na sklade
Upozorni ma, keď bude dostupné
Odkaz:
1002234Z
Obľúbené
Popis

S predpestovaním semien môžete začať už v priebehu marcaKlíčenie trvá približne 1 – 2 týždne pri teplote 18 – 20 °C.

V priebehu mája sa rastlinky presádzajú na vonkajšie slnečné stanovisko. Druhým variantom je vysiať semienka priamo von v období mája až júla – väčšinou sa tak využíva pôda po pestovaní rýchlo rastúcej zeleniny (napr. reďkovky).

Pôda pre okrasnú kapustu by mala byť hlinito-piesčitá a humózna. Nikdy by nemala byť prehnojená hnojom z chlieva, pretože prebytok dusíku by mohol spôsobiť namrznutie rastlín pri poklese teplôt a taktiež by mohlo dôjsť k potlačeniu zafarbovania sa rastliny. Mladé rastliny je možné prihnojovať tekutými alebo granulovanými hnojivami. Rastliny sadíme do sponu 30 x 30 cm.

Okrasná kapusta dobre odoláva nízkym teplotám, znesie i niekoľko stupňov pod nulou. Zafarbovať sa začína koncom leta, keď nočné teploty klesajú pod 10 °C. Svoj dekoratívny nádych si zachováva celú zimu. Rastlinám doprajte dostatočnú zálievku, ktorú v prípade nižších teplôt obmedzte. Pri mrazoch je dobré zálievku úplne vynechať.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002234Z

Parametre

Výška
40 - 60 cm
Farba kvetu
Oranžová
Ružová
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Marec
Máj
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?
4,69 € (s DPH)
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/771-obaly Matný plastový kvatináč - hrantík v jemnej smotanovej farbe s okrajom v podobe krajky. Je vhodný do interiéru i vonkajších...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa