Naše produkty

Ženšen päťlistý - Gynostemma pentaphyllum - semená - 7 ks

1000912

Nový produkt

Rastlina ženšen päťlistý, nazývaná aj Jiaogulan či bylina nesmrteľnosti, je príbuzná s pravým ženšenom. Jej pestovanie je menej náročné. Zároveň ale má veľmi podobný obsah účinných látok. 

Jedná sa o popínavú rastlinu, ktorá k svojmu rastu potrebuje dostatočnú oporu. Je možné ju ale pestovať aj v previsnutej forme. Prirodzeným prostredím tejto rastliny sú horské oblasti Číny.

Je považovaná za jednu z najdôležitejších pre zdravie človeka. V tradičnej čínskej medicíne je cenená ako prírodný prostriedok proti starnutiu. V Číne sa pije čaj z listov tejto rastliny za účelom získania sily a energie. Listy sa pridávajú aj do šalátov. Z koreňa robia prášok, ktorý sa užíva ako prevencia proti rakovine.

Jeho hlavné účinky na zdravie sú: znižuje obsah tuku a cukru v krvi, posilňuje imunitu, činnosť srdca, je účinný pri ochoreniach pečene a iných.

Je to mrazuvzdorná rastlina a môže sa pestovať v interiéri aj vonku. 

Balenie obsahuje 7 ks semien.

Viac detailov

2,32 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Pred samotným výsevom odporúčame semená namočiť na 24 hodín do vlažnej vody. Semená sa vysievajú v interiéri celoročne do hĺbky 0,5 cm. Nádobu s výsevom umiestnite pod sklenený poklop alebo ju zakryte igelitovým vreckom, aby ste zaistili semenám potrebnú vlhkosť. Ideálna teplota na klíčenie je 20 °C. Klíčenie trvá niekoľko týždňov, je nepravidelné, preto je nutné byť trpezlivý.

Substrát použite vždy sparený. Mal by byť piesčito-hlinitý, humózny a dostatočne priepustný.

Stanovisko pre rastlinku vyberte slnečné alebo polotieň.

Rastlinu je nutné pravidelne polievať (pozor na prílišné sucho, ale i na premokrenie substrátu). Odporúča sa pridávať tekuté hnojivo pravidelne 1 x za 14 dní.

Rastlinu je možné premiestniť na zimu do svetlej miestnosti s izbovou teplotou. Zálievku je vhodné mierne obmedziť. Ženšen päťlistý je mrazuvzdorná rastlina, a ak ju pestujete vo vonkajšom záhone, je možné ju nechať cez zimu v pôde. Vtedy zálievku úplne vynechajte. Počítajte s tým, že pri prezimovaní vonku nadzemná časť rastliny uhynie a vyraší znova až na jar.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm, viac ako 200 cm
PestovanieV exteriéri - vonku, V interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné, Polotienisté
Výsev/výsadbaCeloročne
MrazuvzdornosťÁno
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

4 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu