×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.
PPL Parcelshop

Kategórie

Ženšen päťlistý - Gynostemma pentaphyllum - semená - 7 ks

×

Rastlina ženšen päťlistý, nazývaná aj Jiaogulan či bylina nesmrteľnosti, je príbuzná s pravým ženšenom. Jej pestovanie je menej náročné. Zároveň ale má veľmi podobný obsah účinných látok. 

Jedná sa o popínavú rastlinu, ktorá k svojmu rastu potrebuje dostatočnú oporu. Je možné ju ale pestovať aj v previsnutej forme. Prirodzeným prostredím tejto rastliny sú horské oblasti Číny.

Je považovaná za jednu z najdôležitejších pre zdravie človeka. V tradičnej čínskej medicíne je cenená ako prírodný prostriedok proti starnutiu. V Číne sa pije čaj z listov tejto rastliny za účelom získania sily a energie. Listy sa pridávajú aj do šalátov. Z koreňa robia prášok, ktorý sa užíva ako prevencia proti rakovine.

Jeho hlavné účinky na zdravie sú: znižuje obsah tuku a cukru v krvi, posilňuje imunitu, činnosť srdca, je účinný pri ochoreniach pečene a iných.

Je to mrazuvzdorná rastlina a môže sa pestovať v interiéri aj vonku. 

Balenie obsahuje 7 ks semien.

Read moreShow less
2,75 € s DPH
Na sklade
Reference:
1000912
Obľúbené
Popis

Pred samotným výsevom odporúčame semená namočiť na 24 hodín do vlažnej vody. Pred výsevom je nutné vykonať stratifikáciu. Semená sa vysievajú v interiéri celoročne do hĺbky 0,5 cm. Nádobu s výsevom umiestnite pod sklenený poklop alebo ju zakryte igelitovým vreckom, aby ste zaistili semenám potrebnú vlhkosť. Ideálna teplota na klíčenie je 20 °C. Klíčenie trvá niekoľko týždňov, je nepravidelné, preto je nutné byť trpezlivý.

Substrát použite vždy sparený. Mal by byť piesčito-hlinitý, humózny a dostatočne priepustný.

Stanovisko pre rastlinku vyberte slnečné alebo polotieň.

Rastlinu je nutné pravidelne polievať (pozor na prílišné sucho, ale i na premokrenie substrátu). Odporúča sa pridávať tekuté hnojivo pravidelne 1 x za 14 dní.

Rastlinu je možné premiestniť na zimu do svetlej miestnosti s izbovou teplotou. Zálievku je vhodné mierne obmedziť. Ženšen päťlistý je mrazuvzdorná rastlina, a ak ju pestujete vo vonkajšom záhone, je možné ju nechať cez zimu v pôde. Vtedy zálievku úplne vynechajte. Počítajte s tým, že pri prezimovaní vonku nadzemná časť rastliny uhynie a vyraší znova až na jar.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000912

Parametre

Výška
150 - 200 cm
viac ako 200 cm
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
5,30 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa