×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Ženšen päťlistý - Gynostemma pentaphyllum - semená ženšena - 7 ks

×

Rastlina ženšen päťlistý, nazývaná aj Jiaogulan či bylina nesmrteľnosti, je príbuzná s pravým ženšenom. Jej pestovanie je menej náročné. Zároveň ale má veľmi podobný obsah účinných látok. 

Jedná sa o popínavú rastlinu, ktorá k svojmu rastu potrebuje dostatočnú oporu. Je možné ju ale pestovať aj v previsnutej forme. Prirodzeným prostredím tejto rastliny sú horské oblasti Číny.

Je považovaná za jednu z najdôležitejších pre zdravie človeka. V tradičnej čínskej medicíne je cenená ako prírodný prostriedok proti starnutiu. V Číne sa pije čaj z listov tejto rastliny za účelom získania sily a energie. Listy sa pridávajú aj do šalátov. Z koreňa robia prášok, ktorý sa užíva ako prevencia proti rakovine.

Jeho hlavné účinky na zdravie sú: znižuje obsah tuku a cukru v krvi, posilňuje imunitu, činnosť srdca, je účinný pri ochoreniach pečene a iných.

Je to mrazuvzdorná rastlina a môže sa pestovať v interiéri aj vonku. 

Balenie obsahuje 7 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,83 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1000912
Obľúbené
Popis

Pred samotným výsevom odporúčame semená namočiť na 24 hodín do vlažnej vody. Pred výsevom je nutné vykonať stratifikáciu. Semená sa vysievajú v interiéri celoročne do hĺbky 0,5 cm. Nádobu s výsevom umiestnite pod sklenený poklop alebo ju zakryte igelitovým vreckom, aby ste zaistili semenám potrebnú vlhkosť. Ideálna teplota na klíčenie je 20 °C. Klíčenie trvá niekoľko týždňov, je nepravidelné, preto je nutné byť trpezlivý.

Substrát použite vždy sparený. Mal by byť piesčito-hlinitý, humózny a dostatočne priepustný.

Stanovisko pre rastlinku vyberte slnečné alebo polotieň.

Rastlinu je nutné pravidelne polievať (pozor na prílišné sucho, ale i na premokrenie substrátu). Odporúča sa pridávať tekuté hnojivo pravidelne 1 x za 14 dní.

Rastlinu je možné premiestniť na zimu do svetlej miestnosti s izbovou teplotou. Zálievku je vhodné mierne obmedziť. Ženšen päťlistý je mrazuvzdorná rastlina, a ak ju pestujete vo vonkajšom záhone, je možné ju nechať cez zimu v pôde. Vtedy zálievku úplne vynechajte. Počítajte s tým, že pri prezimovaní vonku nadzemná časť rastliny uhynie a vyraší znova až na jar.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000912

Parametre

Výška
150 - 200 cm
viac ako 200 cm
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
7,96 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa