Amarylis je prekrásna rastlina s neobvykle veľkým kvetom na samostatnej dlhej stonke. Táto odroda sa hodí na pestovanie v kvetináčoch, vyžaduje slnečné stanovište a piesčitú pôdu. Existujú desiatky druhov amarylu a určite si vyberie každý!
Rastlina pôvodne rástla v horách a lesoch, v záhradkách Vám pokvitne od decembra do marca.
Pozor však na jedovatosť tejto krásnej rastliny! Je toxická pre ľudí i zvieratá, najmä cibuľky obsahujúce alkaloidy.
Begónie sú hľuznaté jarné rastliny, ktoré najčastejšie krásne zdobia naše parapety, balkóny a terasy. Sú to veľmi výnimočné a obľúbené rastliny. Vyšľachtená je rada odrôd, z ktorých si môžeme vybrať či už previsnuté alebo vzpriamené. Rovnako je to aj s farbou, veľkosťou a typom kvetou. Vzniká tak nespočetné množstvo atraktívnych kombinácií. Vyberie si teda každý! Pozrite si našu ponuku a vyberte si, ktoré begónie budú zdobiť tú Vašu záhradku. Begónie Vám veľa času nezaberú, sú to veľmi nenáročné a vďačné rastlinky, kvitnúce dlhú dobu. O rok ich môžete po správnom uskladnení zasadiť znova.
Akí škodcovia napádajú begónie?
Veľmi zriedkavo ich napádajú strapky a roztoče. Odporúčame odstraňovať odkvitnuté kvety a odumreté listy ako prevenciu. Ak sa aj napriek tomu objavia, použite Biool, ktorý nájdete aj u nás.
Gladioly alebo mečíky sú hľuznaté okrasné rastliny. Mečíky nám záhradky zväčša zdobia v záhonoch. Keďže sa často využívajú aj na rez kvetov, je vhodné pestovať ich na samostatných záhonoch. Ich veľkou výhodou je, že naše domovy nám vo váze budú zdobiť dlhú dobu, lebo takto dlho vydržia.
Na jeseň hľuzy vyberáme z pôdy a očistené nechávame prezimovať na suchom a chladnom mieste. Na ďalší rok na jar ich môžeme znova zasadiť. Pozor si dávajte na strapku mečíkovú, ktorá je častým škodcom gladiol.
Georgíny sú kráľovné jesenných záhrad. Pestovatelia ich zbožňujú preto, že ich záhrady skrášľujú i na jeseň. Práve sýte farby, zaujímavé kvety rôznych tvarov a rastliny rôznych výšok sa stanú ozdobou nejedného záhonu. Sadiť ich môžete kdekoľvek, nižšie odrody sa hodia do skaliek či kvetináčov, vyššie môžete zase sadiť ako ozdobné pásy okolo plotov alebo domov, do záhonov alebo ako solitér. Záleží len a len na Vás!
Prejdite si bohatú ponuku georgín, ktorú ponúkame a vyberte si tú pravú pre Vás! Pestovanie georgín nie je vôbec náročné a zvládne to i začínajúci pestovateľ. Stačí im teplé slnečné miesto, pravidelná zálievka. Výhodou je, že ak cibuľku georgín na zimu správne uskladníte, môžete ich sadiť o rok znova.
Kany, tiež nazývané dosny sú trvalé, robustné byliny s podzemkami. Rastliny sú výrazne olistené a majú nádherné kvety, čo dodáva rastline výnimočný vzhľad. Kana jednoznačne rozžiari a povznesie Vašu záhradu, a nejeden sused Vám ju bude závidieť. Na svete existuje len niekoľko druhov, my Vám ponúkame tie najatraktívnejšie. Dosny pôvodom pochádzajú z tropických a subtropických oblastí Ameriky.
Ak hľuzy na zimu dobre uskladníte, na ďalší rok v máji ich môžete zasadiť, a tešiť sa z kán znova. Tak neváhajte a vyberte si tú, ktorá sa hodí do Vašej záhrady najlepšie.
Konvalinka voňavá latinsky Convallaria majalis je trvalá bylinka dorastajúca do výšky 10 - 20 cm. Malé snehobiele kvietočky konvalinky majú zvončekovitý tvar a vyrastajú na vzpriamenej stonky. Táto malá nenápadná rastlinka krásne vonia. Z konvalinky sa vyrábajú niektoré liečivá, ale pozor je jedovatá! Záujimavosťou je, že na území Tatranského národného parku je zákonom chránená.
Kosatec, latinsky nazývaný Iris podľa gréckej bohyne dúhy, je krásna rastlina, ktorú nájdete skoro v každej záhradke. Či už sa jedná o malú súkromnú, alebo o obrovské okrasné parky. Kosatce môžete pestovať v záhonoch, kvetináčoch, veľmi dobre sa hodia do skalky, a dokonca sa nimi môžete aj potešiť a urobiť si milú kytičku.
Kosatce Vás jednoznačne dostanú svojou rozmanitosťou. Vybrať si môžete zo zvlnených, zriasených i krepovaných okvetných lístkov, z rôznych farieb, farebných kombinácií. Stačí si len vybrať podľa toho, aká odroda Vám najviac lahodí. Pozrite si našu ponuku plnú kvalitných cibuľovín z Holandska!
Ľalie sú jedny z najpôvabnejších a najobľúbenejších v lete kvitnúcich rastlín. V súčasnosti je na trhu obrovské množstvo farebných kombinácií jednotlivých odrôd. Vybrať si môžete vyššiu alebo naopak nižšiu rastlinu. Výška ľalií sa pohybuje od 35 cm do 2 m. Kvety nie sú len jednofarebné, ale i viacfarebné, pruhované, bodkované i škvrnité. Ľalie sú typické pre ich prenikavú vôňu, existujú už ale aj odrody so slabšou alebo i žiadnou vôňou. Neváhajte a poprezerajte si našu ponuku, určite Vás nejaká ľalia očarí a budete si ju vedieť predstaviť u seba na balkóne alebo v záhradke.
Pivonky, nazývané tiež pivónie, sa dnes tešia v záhradách veľkej obľube. Sú nenáročné na pestovanie.
Veternice, nazývané sasanky, sú trvalé byliny. Ich krásne veľké kvety rastú väčšinou jednotlivo a majú rôzne farby od bielej, žltej, červenej až po modrú. Sasanky sú farebne tak rôznorodé, že si určite vyberie každý. Prezrite si našu ponuku, určite Vás niečo zaujme.
Pri pomenovaní cesnak si každý predstaví cesnak kuchynský, cibuľovinu, ktorú má v komore každá gazdiná! Cesnak je však i okrasný a určite si ho na prvý pohľad zamilujete! Typický je svojimi guľatými kvetmi, ktoré sa skladajú zo stoviek menších kvietkov. Charakteristikou cesnakov okrasných je rozmanitosť, či už vo farebnej palete, ktorá je skutočne rozmanitá od jemných bielych odtieňov po výrazné sýte fialové farby, alebo vo výške. Vyberiete si z nízkych druhov vhodných do skaliek, alebo z vysokých dominantných rastlín dosahujúcich až 1 meter. Tieto rastliny krásne vyniknú ako solitéry, ale rovnako i v skupinách.
Existuje asi 700 druhov šťaveľovitých rastlín alebo krov. Jedná sa o nenáročné rastliny, ktoré majú rady slnko, ale darí sa im i v polotieni či úplnom tieni. Šťaveľ dorastá do výšky 5 až 30 cm, zaraďuje sa medzi jednoročné až viacročné rastliny.