×

Kategórie

Darčekový balíček ku Dňu otcov - darčekové balenie zadarmo

13,66 € (s DPH) 15,58 € -1,92 €
Darčekový balíček pre deti - darčekové balenie zadarmo

13,66 € (s DPH) 15,58 € -1,92 €
Cibuľa sadzačka Sturon jarná - Allium cepa - cibuľky sadzačky - 100 g

0,99 € (s DPH) 1,98 € -50%
Darčekový balíček semien na klíčky - darčekové balenie zadarmo

13,83 € (s DPH) 15,75 € -1,92 €
Darčekový balíček semien petúnií - darčekové balenie zadarmo

10,66 € (s DPH) 12,58 € -1,92 €
BIO - Rooibos s jablkom - zmes byliniek - bylinkové čaje - 45 g

2,59 € (s DPH) 5,19 € -50%

Jarné cibuľoviny

 • Begónie

  Begónie

  Begóniehľuznaté jarné rastliny, ktoré najčastejšie krásne zdobia naše parapety, balkóny a terasy. Sú to veľmi výnimočné a obľúbené rastliny. Vyšľachtená je rada odrôd, z ktorých si môžeme vybrať či už previsnuté alebo vzpriamené. Rovnako je to aj s farbou, veľkosťou a typom kvetou. Vzniká tak nespočetné množstvo atraktívnych kombinácií. Vyberie si teda každý! Pozrite si našu ponuku a vyberte si, ktoré begónie budú zdobiť tú Vašu záhradku. Begónie Vám veľa času nezaberú, sú to veľmi nenáročné a vďačné rastlinky, kvitnúce dlhú dobu. O rok ich môžete po správnom uskladnení zasadiť znova

  Akí škodcovia napádajú begónie?

  Veľmi zriedkavo ich napádajú strapky a roztoče. Odporúčame odstraňovať odkvitnuté kvety a odumreté listy ako prevenciu. Ak sa aj napriek tomu objavia, použite Biool, ktorý nájdete aj u nás. 

 • Iskerníky

  Iskerníky

  Aj keď táto rastlinka upadla mierne do zabudnutia, opäť si získava u pestovateľov obľubu. V súčasnosti ju môžeme bežne kúpiť ako kvetinu k rezu v kvetinárstvach, ale začína sa objavovať i na záhonoch.

  Konkrétne druhy Ranunculus asiaticus, ktoré máme v našej ponuke, vysádzame v apríli a kvitnú od mája do júla takmer všetkými farbami.

 • Mečíky/Gladioly

  Mečíky/Gladioly

  Gladioly alebo mečíky sú hľuznaté okrasné rastliny. Mečíky nám záhradky zväčša zdobia v záhonoch. Keďže sa často využívajú aj na rez kvetov, je vhodné pestovať ich na samostatných záhonoch. Ich veľkou výhodou je, že naše domovy nám vo váze budú zdobiť dlhú dobu, lebo takto dlho vydržia

  Na jeseň hľuzy vyberáme z pôdy a očistené nechávame prezimovať na suchom a chladnom mieste. Na ďalší rok na jar ich môžeme znova zasadiť. Pozor si dávajte na strapku mečíkovú, ktorá je častým škodcom gladiol.

 • Georgíny

  Georgíny

  Georgíny sú kráľovné jesenných záhrad. Pestovatelia ich zbožňujú preto, že ich záhrady skrášľujú i na jeseň. Práve sýte farby, zaujímavé kvety rôznych tvarov a rastliny rôznych výšok sa stanú ozdobou nejedného záhonu. Sadiť ich môžete kdekoľvek, nižšie odrody sa hodia do skaliek či kvetináčov, vyššie môžete zase sadiť ako ozdobné pásy okolo plotov alebo domov, do záhonov alebo ako solitér. Záleží len a len na Vás!

  Prejdite si bohatú ponuku georgín, ktorú ponúkame a vyberte si tú pravú pre Vás! Pestovanie georgín nie je vôbec náročné a zvládne to i začínajúci pestovateľ. Stačí im teplé slnečné miesto, pravidelná zálievka. Výhodou je, že ak cibuľku georgín na zimu správne uskladníte, môžete ich sadiť o rok znova

 • Ľalie

  Ľalie

  Ľalie sú jedny z najpôvabnejších a najobľúbenejších v lete kvitnúcich rastlín. V súčasnosti je na trhu obrovské množstvo farebných kombinácií jednotlivých odrôd. Vybrať si môžete vyššiu alebo naopak nižšiu rastlinu. Výška ľalií sa pohybuje od 35 cm do 2 m. Kvety nie sú len jednofarebné, ale i viacfarebné, pruhované, bodkované i škvrnité. Ľalie sú typické pre ich prenikavú vôňu, existujú už ale aj odrody so slabšou alebo i žiadnou vôňou. Neváhajte a poprezerajte si našu ponuku, určite Vás nejaká ľalia očarí a budete si ju vedieť predstaviť u seba na balkóne alebo v záhradke. 

 • Pivónie

  Pivónie

  Pivonky, nazývané tiež pivónie, sa dnes tešia v záhradách veľkej obľube. Sú nenáročné na pestovanie.

 • Veternice/Sasanky

  Veternice/Sasanky

  Veternice, nazývané sasanky, sú trvalé byliny. Ich krásne veľké kvety rastú väčšinou jednotlivo a majú rôzne farby od bielej, žltej, červenej až po modrú. Sasanky sú farebne tak rôznorodé, že si určite vyberie každý. Prezrite si našu ponuku, určite Vás niečo zaujme. 

 • Frézie

  Frézie

  Jemná vôňa a nežné kvety na tenkej stonke, to sú malebné frézie.

  Kvitnú všetkými farbami a vytvoria krásu ako na záhone a v kvetináči, tak i vo váze. Sú totiž vhodné k rezu, čo určite všetci dobre vieme, keďže ich vidíme v kvetinárstvach alebo v svadobných kyticiach.

  Dovolíme si vám predstaviť nášho favorita z ponúkaného sortimentu a tým je frézia plnokvetá.

 • Okrasné cesnaky

  Okrasné cesnaky

  Pri pomenovaní cesnak si každý predstaví cesnak kuchynský, cibuľovinu, ktorú má v komore každá gazdiná! Cesnak je však i okrasný a určite si ho na prvý pohľad zamilujete! Typický je svojimi guľatými kvetmi, ktoré sa skladajú zo stoviek menších kvietkov. Charakteristikou cesnakov okrasných je rozmanitosť, či už vo farebnej palete, ktorá je skutočne rozmanitá od jemných bielych odtieňov po výrazné sýte fialové farby, alebo vo výške. Vyberiete si z nízkych druhov vhodných do skaliek, alebo z vysokých dominantných rastlín dosahujúcich až 1 meter. Tieto rastliny krásne vyniknú ako solitéry, ale rovnako i v skupinách. 

 • Kaly

  Kaly

  Kala alebo aj kornútovka, latinsky Zantedeschia, sa môže pestovať ako na záhone, tak aj v kvetináči ako izbová rastlina. Vídať ju môžete i v kvetinárstvach ako kvetinu k rezu.

  Nenechajte sa pomýliť - kvetom sa u kaly rozumie iba žltá palica, ktorá je obklopená farebným tulcom - ten už súčasťou kvetu nie je. Oranžový tulec má napríklad Kala Cameo.

  Kala má hladkú dužinatú stonku, ktorá po odrezaní roní priehľadný sliz – silice. Stonka je bezlistá a listy vyrastajú na samostatnej stonke.

 • Kosatce

  Kosatce

  Kosatec, latinsky nazývaný Iris podľa gréckej bohyne dúhy, je krásna rastlina, ktorú nájdete skoro v každej záhradke. Či už sa jedná o malú súkromnú, alebo o obrovské okrasné parky. Kosatce môžete pestovať v záhonoch, kvetináčoch, veľmi dobre sa hodia do skalky, a dokonca sa nimi môžete aj potešiť a urobiť si milú kytičku. 

  Kosatce Vás jednoznačne dostanú svojou rozmanitosťou. Vybrať si môžete zo zvlnených, zriasených i krepovaných okvetných lístkov, z rôznych farieb, farebných kombinácií. Stačí si len vybrať podľa toho, aká odroda Vám najviac lahodí. Pozrite si našu ponuku plnú kvalitných cibuľovín z Holandska!

 • Amarylis/Zornica

  Amarylis/Zornica

  Amarylis je prekrásna rastlina s neobvykle veľkým kvetom na samostatnej dlhej stonke. Táto odroda sa hodí na pestovanie v kvetináčoch, vyžaduje slnečné stanovište a piesčitú pôdu. Existujú desiatky druhov amarylu a určite si vyberie každý!

  Rastlina pôvodne rástla v horách a lesoch, v záhradkách Vám pokvitne od decembra do marca. 

  Pozor však na jedovatosť tejto krásnej rastliny! Je toxická pre ľudí i zvieratá, najmä cibuľky obsahujúce alkaloidy. 

 • Konvalinky

  Konvalinky

  Konvalinka voňavá latinsky Convallaria majalis je trvalá bylinka dorastajúca do výšky 10 - 20 cm. Malé snehobiele kvietočky konvalinky majú zvončekovitý tvar a vyrastajú na vzpriamenej stonky. Táto malá nenápadná rastlinka krásne vonia. Z konvalinky sa vyrábajú niektoré liečivá, ale pozor je jedovatá! Záujimavosťou je, že na území Tatranského národného parku je zákonom chránená. 

 • Nerina

  Nerina

  Nerinu niekedy nazývame aj letný hyacint, pretože svojimi kvetmi pripomína túto rastlinu.

  Najviac úspešnými pestovateľmi budeme, ak ju vypestujeme v kvetináči. V teplejších oblastiach ju môžeme pestovať aj na záhone.

  Odmení nás krásnymi bielymi, ružovými alebo aj karmínovo červenými kvetmi.

 • Tigrídie

  Tigrídie

  Na prvý pohľad vás zaujmú svojim trojcípym kvetom. Kalich majú najčastejšie škvrnitý. Disponujú širokou škálou farieb.

  Odporúčame kvetiny sadiť do skupín, aby vynikla ich ozajstná krása a kompaktnosť. Samotné rastliny pôsobia roztrieštene a náhodne.

  Listy sú dlhé, zelené, mečovité. Jedná sa o rastlinu rastúcu v trsoch.

  Za nás môžeme odporučiť Tigrídiu zmes farieb pre jej všestrannú využiteľnosť a farebnosť.

 • Montbrécie

  Montbrécie

  Montbrécie sú kvety, ktoré sa hodia ako k rezu, tak i na ozdobu záhrady.

  Ich nároky na pestovanie nie sú vôbec vysoké. Je potrebné ich hlavne vysadiť na slnečné miesto do pôdy s dostatkom živín. Odmenia sa vám kvetmi v širokej škále farieb, stačí si len vybrať tú vašu.

 • Kurkumy

  Kurkumy

  Kurkuma, alebo indický šafrán, je tropická rastlina. Jej hľuzy sa podobajú zázvoru, sú ale menšie. Varením, sušením a následným pomletím hľúz vznikne korenie, ktoré má špecifickú chuť a žltú farbu. Pre jej liečivé a antioxidačné účinky je kurkumové korenie stále obľúbenejšie v kuchyni pri varení a pečení. Ako prírodný liek je kurkuma známa tisícky rokov. 

  Kurkumu si obľúbite nielen pre jej pozitívne účinky na naše zdravie, ale i ako živý kvetStačí jej len zabezpečiť dostatok tepla a slnka a môže zdobiť kvetináč i u vás doma.

 • Funkie

  Funkie

  Funkia, známa tiež ako hosta, je nenáročná rastlina na pestovanie. Zaraďuje sa medzi trvalky a na stanovisku vydrží až niekoľko rokov. Ľahko sa rozrastajú.

  Je veľmi vhodná do tienistých záhrad a zákutí, ktoré sa stali veľmi obľúbenými medzi záhradnými architektmi, takzvané Shady garden.

  Je okrasná najmä jej panašovanými listami, kvety sú malé, nenápadné a majú zväčša fialovú alebo bielu farbu.

 • Kany

  Kany

  Kany, tiež nazývané dosny sú trvalé, robustné byliny s podzemkami. Rastliny sú výrazne olistené a majú nádherné kvety, čo dodáva rastline výnimočný vzhľad. Kana jednoznačne rozžiari a povznesie Vašu záhradu, a nejeden sused Vám ju bude závidieť. Na svete existuje len niekoľko druhov, my Vám ponúkame tie najatraktívnejšie. Dosny pôvodom pochádzajú z tropických a subtropických oblastí Ameriky.  

  Ak hľuzy na zimu dobre uskladníte, na ďalší rok v máji ich môžete zasadiť, a tešiť sa z kán znova. Tak neváhajte a vyberte si tú, ktorá sa hodí do Vašej záhrady najlepšie. 

 • Šťaveľ

  Šťaveľ

  Existuje asi 700 druhov šťaveľovitých rastlín alebo krov. Jedná sa o nenáročné rastliny, ktoré majú rady slnko, ale darí sa im i v polotieni či úplnom tieni. Šťaveľ dorastá do výšky 5 až 30 cm, zaraďuje sa medzi jednoročné až viacročné rastliny.

 • Tuberózy

  Tuberózy

  Tuberóza alebo nocovka je veľmi aromatická vonná cibuľovina, ktorá sa používa pri výrobe parfémov. Určite prevonia i vašu záhradu. Nocovka dostala názov podľa toho, že sa jej kvety otvárajú len v noci a má veľa liečivých účinkov.

  Cibuľky sa v septembri vyberú zo zeme a uskladnia v chladnom priestore. V marci ju opäť zasadíme, začneme ju pomaly polievať a po "troch zamrznutých" ju môžeme vysadiť priamo na stanovisko.

  Kvitne bielymi až smotanovými kvetmi a z našej ponuky vám odporúčame Tuberózu hľuznatú Sensation.

 • Dúhovice

  Dúhovice

  Cibuľky exotickej dúhovice najlepšie klíčia v suchej a prekyprenej pôde.

  Tieto teplomilné africké kvetiny svojimi krásnymi kvetmi prilákajú nielen hmyz, ale budú výbornou dekoráciou ako na záhrade, tak i vo váze.

 • Gloxínie

  Gloxínie

  Skúste vysadiť hľuzy gloxínie a nebudete ľutovať.

  Táto nenáročná izbová rastlina očarí veľmi zaujímavými tvarmi kvetov v pastelových farbách.

  Gloxínia nemá rada prievan a priame slnko. Ak jej poskytnete priaznivé podmienky, bude vám ozdobou i niekoľko rokov.

 • Liatry

  Liatry

  Túto kvetinu rozhodne neprehliadnete!

  Liatra je veľmi originálna hlavne jej nápaditým kvetenstvom. Z hľuzy vyrastajú husté vysoké trsy, ktoré sú výraznou dominantou každého záhona.

 • Kaládium

  Kaládium

  Kaládium možno poznáte pod názvom anjelské krídla.

  Jedná sa o veľmi dekoratívnu izbovú rastlinu kvitnúcu bielymi či jemne ružovými kvietkami. Vyhovuje jej izbová teplota a nemá rada priame slnko. Pravidelná zálievka a vyššia vlhkosť vzduchu je pre pestovanie nevyhnutnosť.

  V období vegetácie odporúčame kaládium hnojiť tekutými hnojivami pre izbové rastliny.

 • Ostatné

  Ostatné

  Nič neozdobí záhradku viac než kvety rôznych tvarov a farieb. Každý z nich je jedinečný a dokáže zaujať sám i v kombinácii s inými druhmi rastlín. Napríklad biely Eucharis sa pestuje ako izbová rastlina a tuberóza hľuznatá má kvety, ktoré sa otvárajú iba v noci.

  Tieto cibuľoviny sa sadia od apríla do mája, a ak im doprajete správnu starostlivosť, odmenia sa vám svojou krásou i vôňou. Väčšina z nich nie je mrazuvzdorná, a tak je potrebné dokázať ich správne zazimovať. Nájdu sa ale aj výnimky – jednou je napríklad áron červený, ktorý možno nechať v pôde i počas zimy.  

Zobrazuje sa 1-20 z 212 položiek

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa