×

Kategórie

Paradajka Indiánska Cherokee - Lycopersicon esculentum - rajčiak - semená - 7 ks

×

Jedná sa o veľmi starú kolíkovú odrodu rajčín, pestovanú pôvodne Indiánmi z oblasti Severnej Ameriky. Rastlina dorastá do výšky 120 – 150 cm a vzhľadom k veľkej hmotnosti plodov je nutné ju dobre podoprieť. Možno ju pestovať vo vonkajších záhonoch či v skleníkoch.

Plody majú špecifickú tmavo fialovú farbu a dosahujú hmotnosť okolo 300 – 450 g. Ich hmotnosť ale môže byť pri priaznivých podmienkach i oveľa vyššia.

Chuťovo patria medzi jedny z najsladších druhov rajčín. Plody sú šťavnaté a silne aromatické. Hodia sa výborne na prípravu polievok či omáčok. Určite ich ale môžete využiť i na priamu konzumáciu alebo na nakladanie.

Balenie obsahuje 7 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,38 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1000821
Obľúbené
Popis

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. Doba zrenia: 80 dní.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000821

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Farba plodu
Fialová
Čierna
Odroda
Kolíková
Nehybridná
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Február
Marec
Máj
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
2,99 € (s DPH)
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/96-hnojiva-a-ochrana-rastlin Prémiové hnojivo pre citrusy - veľkosť 100 ml Citrus focus je vhodné hnojivo pre pestovateľov citrusov. Vďaka...
Čo ešte môžete potrebovať?

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa