×
Vyhľadávanie v blogoch

Vypestujte rozmanitosť - novinky semien paradajok tohtoročnej sezóny

Ste nadšenými pestovateľmi plodovej zeleniny? Máte radi vlastnoručne vypestované plody? Ak áno, dovoľujeme si vám predstaviť exkluzívne novinky v našej ponuke semienok paradajok, ktoré nielen excelujú svojou vynikajúcou chuťou, ale taktiež disponujú vysokou odolnosťou voči bežným chorobám, ktoré môžu zeleninu postihovať.

Prvá je odroda rajčiaka Tiny Temptations Orange PhR. Tento špeciálne vyšľachtený variant garantuje od júla neustály prísun vysokosladkých cherry paradajok, ktoré zaujmú nielen svojou intenzívnou oranžovou farbou, ale aj svojou schopnosťou zostávať na rastline dlho dozrievať bez rizika opadávania či popraskania.

Paradajka Tiny Temptations sa môže pýšiť ocenením od Fleuroselectu, medzinárodného orgánu pre hodnotenie a akreditáciu rastlín, čo svedčí o jeho výnimočnosti a kvalite. Skratka PhR znamená rezistenciu proti plesniam, najmä plesni zemiakovej, ktorá je najčastejšou chorobou postihujúcou paradajky.

Ďalšou novinkou v našom sortimente je paradajka Paradajka Legend PhR v bio kvalite. Táto špeciálna odroda bola vyšľachtená Doktorom Jimom Baggettom na Oregon State University. Opäť sa tu stretávame s odrodou resistentnou voči plesniam (PhR).

Táto odroda, ktorej semená boli vypestované v súlade so zásadami ekologického poľnohospodárstva paradajok sa vyznačuje vysokou produktivitou a plodí sladké, okrúhle plody s minimálnym obsahom kyselín. Jednotlivé paradajky dosahujú hmotnosť približne 250 gramov.

Ich jedinečná bezsemenná štruktúra je ideálna ako na prípravu teplých pokrmov, tak na zaradenie do studenej kuchyne. Plody sú pevné a šťavnaté a môžete ich žať priebežne od júla až do nástupu prvých mrazov.

Zastavíme sa ešte pri jednej originálnej odrode, ktorá je výsledkom ekologického pestovania. Bio paradajka Striped Roman predstavuje selektívne vyšľachtenú odrodu, ktorá je výsledkom úspešného kríženia historických variet Antique Roman a Banana Legs.

Táto odroda je vysokocenená pre svoje vynikajúce vlastnosti, kde okrem vizuálnej atraktivity a lahodnej chuti ponúka aj zvýšenú odolnosť proti mnohým chorobám a škodcom, čo je veľkým prínosom pre pestovateľov.

Plody rajčiaka Striped Roman sú charakteristické svojím pretiahnutým, mierne šiškovitým tvarom a nápadným pruhovaním, ktoré im dodáva nezameniteľný vzhľad. Farba týchto paradajok je typicky sýtočervená, prežiarená jasnými žltými až oranžovými pruhmi, čo dodáva na atraktivite a rozlíšiteľnosti odrody.

S dĺžkou plodov dosahujúcou približne 10 cm a ich mäsitou konzistenciou s robustnými stenami sú paradajky Striped Roman ideálnou voľbou na prípravu domácich omáčok, kečupov či na sušenie. Ich chuť je intenzívne bohatá a sladká s vyváženým podielom príjemnej kyslosti, čo z nich robí skvelú ingredienciu do mnohých kulinárskych pokrmov.

Pripojte sa k nám v objavovaní nových možností pestovania a obohaťte svoju záhradku o tieto výnimočné odrody, ktoré vám prinesú nielen radosť z pestovania, ale aj nezabudnuteľné chute, ktoré si zaslúži každý gurmán. Viac noviniek nielen zo sveta plodovej zeleniny nájdete exkluzívne na našom e-shope osiva-semena.sk.

Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa