×
Vyhľadávanie v blogoch

Pestovanie paradajok a paprík na balkóne

Pestovanie paradajok a paprík bez vlastnej záhradky? Áno, je to možné a navyše veľmi jednoduché! Aj na malom priestore, ako je balkón alebo terasa, môžete vytvoriť úrodný kútik plný chutných plodov.

Výber vhodných odrôd

Začnite výberom odrôd, ktoré sú pre pestovanie v nádobách ideálne. U paradajok odporúčame napríklad previsnutú paradajku Tom Yellow s drobnými žltými plodmi alebo paradajku Aztek, ktorá má nižší vzrast a žlté plody.

Pre milovníkov červených paradajok je skvelou voľbou paradajka mini, odolná voči popraskaniu, paradajka Balkonstar alebo BIO paradajka Black Zebra s tmavými plodmi.

Papriky ponúkajú širokú škálu odrôd, od drobných chilli papričiek Chilli Prairie Fire, cez sladkú papriku Poupila, až po hnedú papriku Sweet Chocolate v BIO kvalite alebo klasické odrody ako Snack Red, Sakura či Korosko. Pre milovníkov ostrého sú k dispozícii aj extra pálivé odrody ako Carolina Reaper yellow.

Správny výber nádob

Dôležitým krokom je aj výber vhodnej nádoby. Tá by mala mať v priemere minimálne 20 až 30 cm, aby sa rastliny mohli správne vyvíjať.

Dostatok slnečného svetla

Rastliny umiestnite na slnečné miesto, kde budú mať dostatok svetla po väčšinu dňa. Toto je zásadné pre bohatú úrodu.

Starostlivosť o rastliny

Nepodceňujte pravidelnú zálievku a hnojenie, ktoré sú kľúčové pre rast a kvalitu plodov. Použite kvalitné substráty a hnojivá, ktoré sú špeciálne vyvinuté na pestovanie ovocia a zeleniny na balkónoch.

Pravidelne kontrolujte rastliny na prítomnosť škodcov alebo chorôb a prípadne zasiahnite vhodnými ochrannými prostriedkami.

Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa