×
Vyhľadávanie v blogoch

Okrasné rastliny na tienisté miesta - letničky

Mnohí záhradkári sa zamýšľajú nad tým, ako vdýchnuť život tienistým zákutiam svojich záhrad, balkónov alebo terás a rozšíriť tak krásu aj do týchto priestorov. Pokiaľ aj vy stojíte pred touto výzvou, máme pre vás niekoľko tipov na jednoročné letničky, ktoré sú ideálne na pestovanie v tieni.

Fuchsie

Fu je atraktívna popínavá rastlina s pôvodom v Južnej Amerike. Ponúka viac ako 100 odrôd, ktoré sa pýšia rôznymi farbami a tvarmi kvetov. Tieto kvety môžu rásť ako vzpriamene, tak previsnuté, čo dodáva fuchsii jej nezameniteľný šarm.

Begónia

Begónia, občas nazývaná ľadovka, je očarujúca rastlina s bohatou škálou farebných kvetov, ktoré rozjasnia každý tienistý kút. Pred zakúpením begónie je však dôležité sa informovať o konkrétnom druhu, pretože niektoré preferujú slnečné stanovište.

Lobelka

Lobelka je krásne kvitnúce rastlina pôvodom z Afriky,. Očaruje vás svojimi drobnými kvetmi v odtieňoch od bielej, cez ružovú až po fialovú. Vďaka mierne previsnutému rastu je ideálna pre závesné kvetináče, kde môže naplno rozvinúť svoj dekoratívny potenciál.

Netýkavka

Netýkavka, známa aj ako balzamína, ančička alebo sultánka, je nenáročná letnička, ktorá vás ohromí kvetmi v širokej palete farieb. Jej rýchly rast a nenáročnosť ju robí skvelou voľbou na pestovanie v kvetináčoch, kde môže ľahko prospievať.

Africká žihľava

Africká žihľava, s pôvodom v teplých oblastiach Afriky, Ázie a Austrálie, je obľúbená pre svoju exotickú krásu a vhodnosť pre celoročné pestovanie v interiéri. Jej pestrofarebné listy a kvety prinášajú exotický nádych do vášho domova alebo na zatienený balkón.

Katarant

Farbienok, často označovaný ako katarantus, je nenáročná rastlina z Madagaskaru, ktorá sa v našich podmienkach obvykle pestuje ako jednoročná alebo izbová rastlina. Počas leta a až do začiatku jesene sa môžete tešiť na jeho kvety v mnohých farebných kombináciách, ktoré vašej záhrade dodajú živosť.

Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa