×
Vyhľadávanie v blogoch

Pestovanie byliniek na balkóne

Pestovanie byliniek na vašom balkóne prináša mnoho výhod, nielenže máte vždy poruke čerstvé ingrediencie na varenie, ale aj skrášlite svoj priestor a môžete si pri starostlivosti o ne užívať chvíľky pokoja a odpočinku.

Preskúmajte rôzne druhy byliniek a nájdite si svoje obľúbené, ktoré vás oslovia svojou chuťou a vôňou. S malou dávkou lásky a pozornosti môžu bylinky na balkóne prosperovať po celý rok, prinášajú radosť a sviežosť.

Najobľúbenejšie balkónové bylinky

Patrí k nim aromatická bazalka, osviežujúci petržlen, jemná pažítka, liečivá šalvia, intenzívny tymián, chladivá mäta, exotický koriander a pikantné oregano. Každá z nich má svoje jedinečné vlastnosti, ktoré môžu obohatiť vaše jedlá a zároveň prispievať k vášmu zdraviu.

Pri výbere byliniek je kľúčové myslieť na to, aký druh starostlivosti potrebujú a ako sa vyrovnávajú s obmedzeným priestorom balkóna. Väčšina z nich preferuje slnečné stanovište, ale niektoré, ako mäta alebo pažítka, si poradia aj v polotieni.

Správna voľba nádob

Pre bylinky sú ideálne kvetináče s drenážnymi otvormi, ktoré zabránia premokreniu koreňov. Môžete použiť jednotlivé kvetináče pre každú bylinku alebo väčší kvetináč, kde vytvoríte malú bylinkovú záhradu.

Bylinky na balkóne vyžadujú pravidelnú zálievku, aby pôda bola stále vlhká, ale nie premokrená. Dôležité je aj pravidelné hnojenie, najlepšie s použitím organických hnojív.

Bylinky často potrebujú pravidelné prerezávanie, čo podporuje ich rast a pomáha udržiavať rastlinu zdravú a produktívnu. Odstraňovanie starých a odkvitnutých častí rastliny tiež zabraňuje šíreniu chorôb a škodcov.

Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa