Naše produkty

Related articles

Žihľava dvojdomá - Urtica dioica - semená žihľavy - semiačka - 0,5 gr

1000636

Nový produkt

Pŕhľava dvojdomá alebo staršie žihľava dvojdomá je rastlina z čeľade pŕhľavovité. Žihľava býva považovaná za burinu, a preto býva zo záhrad odstraňovaná. Je to ale škoda, pretože jej použitie v kuchyni alebo ako liečivky sa nedá zabudnúť. V záhradách sa používa ako strava pre húsenice či motýle, ale tiež odpudzuje škodcov.

Balenie s hmotnosťou 0,5 g obsahuje približne 2500 semien.

Viac detailov

0,61EURs DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Použitie v kuchyni je rozmanité, najčastejšie sa používa ako špenát. V liečiteľstve sa používa na znižovanie krvného tlaku. Obsahuje vitamíny A, B aj C, železo, horčík, mangán, látky podporujúce antibakteriálne a antivírusové procesy a v koreňoch je aj dostatok trieslovín či vápnika. Tiež odporuje metabolizmus a tým aj trávenie, odstraňuje z tela škodlivé látky, ovplyvňuje činnosť žliaz a spolupodieľa sa na prečistení krvi. Žihľavové listy znižujú hladinu cukru v krvi, čo sa potvrdilo u mnohých pacientov . Aj keď nenahradí inzulín, dovoľuje zníženie dávky antidiabetických liekov. Žihľava sa používa aj pri vypadávaní vlasov. Vnútorné použitie rastliny môže byť kombinované s popŕhlením napr. postihnutého kĺbu.

Ako na pestovanie žihľavy?

Rastlina sa vysieva na jar, nie je náročná na pôdu ani na zálievku.Avšak najviac sa jej darí v dusičnej pôde. Pestovanie je jednoduché ,pretože ako je známe, darí sa jej všade dobre. Môžete ju pestovať v byte i na balkóne. Zo žihľavy si môžete pripraviť čaj, spraviť polievku, nátierku či sirup. Pridať ju možete aj do praženice.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu