Naše produkty

Sladovka hladkoplodá - Glycyrrhiza glabra - semená sladkého drievka - semiačka - 4 ks

1001530

Nový produkt

Je veľmi známa liečivá rastlina, ktorá okrem svojho liečebného významu, je tiež používaná ako ochucovadlo do cukroviniek či obľúbených likérov. Niektorí z nás si pri pojme sladké drievko predstavia čierny pelendrek, ktorý, až nám rastlina vyklíči, si môžeme z jej koreňa urobiť sami.

Viac detailov

2,02 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Niečo málo o rastline: Sladovka je vytrvalá rastlina s abnormálne dlhými koreňmi. Nie zriedka dosahujú dĺžku cez jeden meter. Sladké drievko kvitne v lete fialovými kvetmi. Plodí tzv. lysý struk, ktorý obsahuje práve nové semienka.

Ako pestujeme sladovku zo semien?

Výsev - je možný počas celého roka. Semienka najprv namočíme do vody na 24 až 48 hodín.Semienka zasadíme do hĺbky 0,5 až 1 cm. Substrát by mal byť humózny.Pôda by mala byť neustále vlhká. Avšak pozor - vlhká neznamená mokrá! Mokrá pôda je najväčším nepriateľom exotických semien. Preto rastlinku zalievajte len jemne. Klíčenie zvyčajne nastáva po 4 týždňoch. Vhodná teplota pre rastlinu je izbová nad 20 stupňov. Tejto rastline sa dobre darí v polotieni. Sladké drievko sa pestuje hlavne kvôli svojim mohutným koreňom, ktoré ocenia hlavne priaznivci ľudového liečiteľstva. Nielen že pôsobí priaznivo na sliznicu nášho žalúdka, ale tiež uľahčuje odkašliavanie.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu