×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Sladovka hladkoplodá - Glycyrrhiza glabra - semená sladovky - 4 ks

×

Sladovka hladkoplodá je u nás známa pod názvom sladké drievko. Je to je 1–1,5 m vysoká trváca bylina, ktorá kvitne od júna do júla fialovými kvetmi.

Je veľmi známa liečivá rastlina, ktorá okrem svojho liečebného významu, je tiež používaná ako ochucovadlo do cukroviniek či obľúbených likérov. Niektorí z nás si pri pojme sladké drievko predstavia čierny pelendrek, ktorý, až nám rastlina vyklíči, si môžeme z jej koreňa urobiť sami.

Uľahčuje vykašliavanie, má pozitívny vplyv na tráviace ústrojenstvo, podporuje imunitný systém a pomáha pri kožných problémoch.

Balenie obsahuje 4 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,74 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1001530
Obľúbené
Popis

Pestovanie sladovky zo semien patrí k tým zložitejším a je vhodné skôr pre skúsených záhradníkov. Semená odporúčame vysievať v skleníku na jar či na jeseň, do hĺbky 1 cm. Pred samotným výsevom semená namočte na 48 hodín do vody, urýchlite tak dobu klíčenia, ktorá trvá pomerne dlho (až 4 týždne i dlhšie). Ideálna teplota na klíčenie je 20 °C.

Sladovke vyhovuje slnečné stanovisko s piesčitým a výživným substrátom, ktorý je obohatený o humus a má dostatok vlahy. Jedná sa o teplomilnú rastlinu, ktorá neznesie silné mrazy.

Zo sladovky sa zberajú korene, a to raz za 3 roky. Ideálna doba zberu je v októbri. V roku, v ktorom chcete zberať koreň, sa odporúča zaštepiť púčiky kvetov, aby do tvoriacich sa kvetov neprechádzala sladkosť z koreňa. Koreň sa suší pri teplote do 35 °C.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001530

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Farba kvetu
Fialová
Doba kvitnutia
Júl
Jún
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
September
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
Nedávno prezerané
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa