Naše produkty

Related articles

Žihľava dvojdomá - Urtica dioica - semená - 0,5 g

1000636

Nový produkt

Pŕhľava dvojdomá alebo aj žihľava dvojdomá je na Slovensku rozšírená na celom území. Je to trváca bylina s výškou 50 až 150 cm. Kvitne od júna do septembra.

Je využiteľná v kuchyni alebo aj ako liečivá rastlina. Použitie v kuchyni je rozmanité, najčastejšie sa používa ako špenát. Zo žihľavy si môžete pripraviť čaj, spraviť polievku, nátierku či sirup

V liečiteľstve sa používa na znižovanie krvného tlaku. Obsahuje veľa vitamínov, látky podporujúce antibakteriálne a anti-vírusové procesy a v koreňoch je aj dostatok trieslovín či vápnika. Tiež podporuje metabolizmus a tým aj trávenie, odstraňuje z tela škodlivé látky, ovplyvňuje činnosť žliaz a podieľa sa na prečistení krvi. Žihľavové listy znižujú hladinu cukru v krvi, čo sa potvrdilo u mnohých pacientov.

Žihľava sa používa aj pri vypadávaní vlasov. V záhradách sa používa ako strava pre húsenice či motýle, ale tiež odpudzuje škodcov.

Viac detailov

0,74 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Rastlina sa vysieva na jar, nie je náročná na pôdu ani na zálievku. Pŕhľave sa darí hlavne na miestach s vlhkou pôdou s vyšším obsahom dusíka. Pestovanie je jednoduché, pretože ako je známe, darí sa jej všade dobre.

Môžete ju pestovať v byte i na balkóne. 

Pri pŕhľave obvykle nečakáme na kvitnutie, ale zberáme mladé listy, prípadne mladé rastlinky do 20 cm aj s koreňom. Pŕhľava sa suší na tienistom mieste pri vyšších teplotách, aby sa vysušila rýchlo a listy ostali zelené. Listy pŕhľavy rozložíme na čistý biely papier a počas sušenia ich často obraciame, čím dosiahneme rýchlejšie a lepšie usušenie. Pozor si treda dať na listy, ktoré pri sušení stmavnú, tie nie sú vhodné na používanie. Takto usušenú rastlinku môžno skladovať v suchu v papierových sáčkoch.

Používať na liečebné účely ju môžeme max. jeden rok, pretože potom stráca svoje blahodárne vlastnosti.

 
Dátový hárok
Výška50 - 100 cm, 150 - 200 cm, 100 - 150 cm
Doba kvitnutiaJún, September, Júl, August
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoPolotienisté, Slnečné, Tienisté
Výsev/výsadbaMarec, Apríl
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu