Naše produkty

Related articles

Žihľava dvojdomá - Urtica dioica - semená žihľavy - semiačka - 0,5 gr

1000636

Nový produkt

Pŕhľava dvojdomá alebo staršie žihľava dvojdomá je rastlina z čeľade pŕhľavovité. Žihľava býva považovaná za burinu, a preto býva zo záhrad odstraňovaná. Je to ale škoda, pretože jej použitie v kuchyni alebo ako liečivky sa nedá zabudnúť. V záhradách sa používa ako strava pre húsenice či motýle, ale tiež odpudzuje škodcov.

Balenie s hmotnosťou 0,5 g obsahuje približne 2500 semien.

Viac detailov

0,74 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Použitie v kuchyni je rozmanité, najčastejšie sa používa ako špenát. V liečiteľstve sa používa na znižovanie krvného tlaku. Obsahuje vitamíny A, B aj C, železo, horčík, mangán, látky podporujúce antibakteriálne a antivírusové procesy a v koreňoch je aj dostatok trieslovín či vápnika. Tiež odporuje metabolizmus a tým aj trávenie, odstraňuje z tela škodlivé látky, ovplyvňuje činnosť žliaz a spolupodieľa sa na prečistení krvi. Žihľavové listy znižujú hladinu cukru v krvi, čo sa potvrdilo u mnohých pacientov . Aj keď nenahradí inzulín, dovoľuje zníženie dávky antidiabetických liekov. Žihľava sa používa aj pri vypadávaní vlasov. Vnútorné použitie rastliny môže byť kombinované s popŕhlením napr. postihnutého kĺbu.

Ako na pestovanie žihľavy?

Rastlina sa vysieva na jar, nie je náročná na pôdu ani na zálievku.Avšak najviac sa jej darí v dusičnej pôde. Pestovanie je jednoduché ,pretože ako je známe, darí sa jej všade dobre. Môžete ju pestovať v byte i na balkóne. Zo žihľavy si môžete pripraviť čaj, spraviť polievku, nátierku či sirup. Pridať ju možete aj do praženice.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu