Naše produkty

Zlatobyľ obyčajná - Solidago virgaurea - semená - 10 ks

1003346

Nový produkt

Zlatobyľ obyčajná je liečivá bylina s mnohými ľudovými názvami. Je trváca bylina dosahujúca výšku 30 cm až 1 meter, rozšírená po celej Európe ale i Ázii. 

U nás sú rozšírené 2 druhy, ktoré rastú takmer na celom území až do nadmorskej výšky 1000-1500 m n. m. Darí sa jej v lesoch i hustejších porastoch, ale aj na lúkach a pasienkoch, rúbaniskách, riedko zarastených stráňach a často tiež na kyslej pôde.

Rastlina kvitne v júni až októbri zlato žltými kvetmi. Je známa tým, že poskytuje veľa nektáru, z ktorého je potom typický tmavý kvetový med. 

Dnes je zlatobyľ obyčajná dôležitá farmaceuticky cenená bylina, ktorá aj reálne pomáha pri mnohých problémoch s močovým ústrojenstvom a obličkami, ako aj pri kožných ochoreniach.

Balenie obsahuje 10 semien.

Viac detailov

1,87 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Zlatobyľ obyčajná je rastlina, ktorá sa uplatní v každej okrasnej či bylinkovej záhrade.

Výsev semien zlatobyle je možný počas celého roka. Ideálna teplota na klíčenie je najmenej 15 stupňov. Semienka len ľahko zasadíme do substrátu, nie príliš hlboko. Klíčenie zvyčajne trvá 2 - 4 týždne, môže aj dlhšie.

Viac sa jej bude dariť na slnečnom stanovisku (prípadne v polotieni), na ľahšej piesčitej pôde bohatej na živiny. Vynikne viac, pokiaľ ju budete pestovať v mnohopočetných trsoch. V záhone aj ako solitér.

Nie je náročná na vlahu, iba počas najväčšieho sucha si vyžaduje miernu zálievku. Zimu a mrazy prekonáva bez väčších problémov.  Zlatobyľ je mrazuvzdorná rastlina až do teplôt -25°C. Ak chcete, aby kvitla priebežne, tak to podporíte pravidelným odrezávaním odkvitnutých stoniek. Dokáže sa rozširovať samovýsevom.

Zberajú sa vrcholky na začiatku kvitnutia, dlhé približne 25-30 cm. Sušia sa potom vo zväzkoch alebo v tenkých vrstvách na prievane.

 
Dátový hárok
Výška50 - 100 cm
Farba kvetuŽltá
Doba kvitnutiaAugust, Október, Júl, September
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné, Polotienisté
MrazuvzdornosťÁno
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu