×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Zlatobyľ obyčajný - Solidago virgaurea - semená zlatobyľa - 10 ks

×

Zlatobyľ obyčajný je liečivá bylina s mnohými ľudovými názvami. Je trváca bylina dosahujúca výšku 30 cm až 1 meter, rozšírená po celej Európe ale i Ázii. 

U nás sú rozšírené 2 druhy, ktoré rastú takmer na celom území až do nadmorskej výšky 1000-1500 m n. m. Darí sa jej v lesoch i hustejších porastoch, ale aj na lúkach a pasienkoch, rúbaniskách, riedko zarastených stráňach a často tiež na kyslej pôde.

Rastlina kvitne v júni až októbri zlato žltými kvetmi. Je známa tým, že poskytuje veľa nektáru, z ktorého je potom typický tmavý kvetový med. 

Dnes je zlatobyľ obyčajná dôležitá farmaceuticky cenená bylina, ktorá aj reálne pomáha pri mnohých problémoch s močovým ústrojenstvom a obličkami, ako aj pri kožných ochoreniach.

Balenie obsahuje 10 semien.

Čítaj viacShow less
2,29 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1003346
Obľúbené
Popis

Zlatobyľ obyčajná je rastlina, ktorá sa uplatní v každej okrasnej či bylinkovej záhrade.

Výsev semien zlatobyle je možný počas celého roka. Ideálna teplota na klíčenie je najmenej 15 stupňov. Semienka len ľahko zasadíme do substrátu, nie príliš hlboko. Klíčenie zvyčajne trvá 2 - 4 týždne, môže aj dlhšie.

Viac sa jej bude dariť na slnečnom stanovisku (prípadne v polotieni), na ľahšej piesčitej pôde bohatej na živiny. Vynikne viac, pokiaľ ju budete pestovať v mnohopočetných trsoch. V záhone aj ako solitér.

Nie je náročná na vlahu, iba počas najväčšieho sucha si vyžaduje miernu zálievku. Zimu a mrazy prekonáva bez väčších problémov.  Zlatobyľ je mrazuvzdorná rastlina až do teplôt -25°C. Ak chcete, aby kvitla priebežne, tak to podporíte pravidelným odrezávaním odkvitnutých stoniek. Dokáže sa rozširovať samovýsevom.

Zberajú sa vrcholky na začiatku kvitnutia, dlhé približne 25-30 cm. Sušia sa potom vo zväzkoch alebo v tenkých vrstvách na prievane.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1003346

Parametre

Výška
50 - 100 cm
Farba kvetu
Žltá
Doba kvitnutia
August
Júl
Október
September
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
7,96 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa