×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Kananga voňavá - Cananga odorata - semená kanangy - 4 ks

×

Kananga voňavá - lat. názov Cananga odorata sa tiež volá Ylang Ylang. Ylang Ylang je až 40 m vysoký strom z oblasti tropickej Ázie - Malajzie a Indonézie.

U nás sa pestuje Kananga zväčša ako izbová rastlina, ktorá môže pekne voňať na okennom parapete. Pestovať sa dá aj v skleníku alebo zimnej záhrade, lebo má vysoké nároky na teplotu a vlhkosť vzduchu.

Pestuje sa hlavne pre krásne voňajúce kvety.

Silice z tejto rastliny sa využívajú na zmiernenie svalového napätia, na zmiernenie depresií a nespavosti a zníženie krvného tlaku. Sú veľmi obľúbenou súčasťou parfémov a iných kozmetických prípravkov.

Balenie obsahuje 4 ks semien.

Čítaj viacShow less
3,24 € s DPH
Na sklade
Odkaz:
1001936
Obľúbené
Popis

Výsev semien kanangy možno robiť kedykoľvek počas roka. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o rastlinu dažďových pralesov, v našom podnebí ju možno pestovať iba v skleníku.

Pred výsevom semená namočte a pilníkom narušte ich obal. Semená je nutné vysiať ihneď po ich obdržaní, aby došlo k ich vyklíčení. Doba klíčenia je približne 6 – 8 týždňov pri teplote 28 – 30 °C. Všeobecne táto rastlina vyžaduje veľmi teplé počasie s celoročnou teplotou min. 25 °C. Dôležitá je tiež vlhkosť vzduchu a dostatočná závlaha, rastlina by nemala mať výrazne dlhšie obdobia sucha.

Kananga vyžaduje slnečné až polo-tienisté stanovisko s humóznou, priepustnou pôdou, ktorá je ľahšia a mierne kyslá.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001936

Parametre

Výška
viac ako 200 cm
Farba kvetu
Žltá
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
7,96 € s DPH
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...
Nedávno prezerané
Súvisiace články

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa