Naše produkty

Paradajka San Marzano - Lycopersicon esculentum - rajčiak - semená - 8 ks

1001404

Nový produkt

Paradajka San Marzano je obľúbená kolíková odroda, pôvodom z Talianska. Plody strednej veľkosti sú známe pre svoj podlhovastý tvar s pevnou dužinou a veľmi malým počtom semien. Sú dlhé až 12 cm s hmotnosťou 80 - 120 gramov. V dobe zrelosti sú plody červenej farby

Plody sú vhodné hlavne na priamu konzumáciu, sušenie, pre ich sladkú chuť sú ale využívané aj pri príprave omáčok či na zaváranie. Ich výhodou je, že sa po sparení ľahko oddelí šupka od dužiny.

Rastlina potrebuje pre svoj rast oporu. 

Balenie obsahuje 8 ks semien.

Viac detailov

1,63 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. Doba zrenia: 80 dní.

 
Dátový hárok
Farba ploduČervená
OdrodaKolíková
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaFebruár, Marec, Apríl, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu