Naše produkty

Ľubovník bodkovaný - Hypericum perforatum - semená - 0,08 g

1002205

Nový produkt

Ľubovník bodkovaný je liečivá rastlina dorastajúca do výšky približne 60 cm. Kvitne od júna do augusta žltými kvetmi. Je vhodná do bylinkových záhrad.

Osivo klíči až 60 dní. Zbiera sa kvitnúca nezdrevnatená vňať. V čerstvom stave sa používa na výrobu ľubovníkového oleja.

Rastlina sa používa na prípravu čaju, ktorý má ukľudňujúce účinky a je používaná pri poruchách žlčníka, pečene, trávenia. Taktiež pomáha v boji so zápalom močových ciest.

Jedná sa o mrazuvzdornú viacročnú rastlinu.

Semená sú veľmi drobné.

Balenie s hmotnosťou 0,08 g obsahuje cca 500 ks semien.

Viac detailov

0,84 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Ľubovník je možné vysievať na jeseň priamo na vonkajší záhon. Hĺbka výsevu je približne 0,5 cm. Je možné aj semienka od februára do marca predpestovať.

Semená ľubovníka vysievame na povrch výsevného substrátu a nezasypávame. Ku klíčeniu potrebuje svetlo a teplotu 16 – 22 °C. Doba klíčenia je 30 – 60 dní. Sadeničky asi po 5 týždňoch vysádzame do dobre prekyprenej pôdy do sponu 25 x 30 cm. Ideálna doba na presadenie je od apríla do júna.

Stanovisko by malo byť slnečné alebo polo-tienisté, dobre chránené pred vetrom. Na pôdu nie je táto rastlina príliš náročná. Vyhovuje jej priepustná, hlinito-piesčitá a mierne vápenatá pôda. Určite ju nesaďte tam, kde je prílišné vlhko. Ľubovník má rád skôr sucho a teplo.

Na jar dospelé rastliny zrežte na výšku cca 15 cm. Rýchlo sa potom rozvetvia a bohato zakvitnú. Ľubovníková vňať sa zberá celé leto a suší pri teplote do 35 °C na suchom a vzdušnom mieste.

 
Dátový hárok
Výška40 - 60 cm
Farba kvetuŽltá
Doba kvitnutiaAugust, Jún, Júl
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoPolotienisté, Slnečné
Výsev/výsadbaFebruár, Marec, Október, November
MrazuvzdornosťÁno
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu