Naše produkty

Palma konopná - Trachycarpus fortunei - semená - 2 ks

1001326

Nový produkt

Palma konopná je veľmi nenáročná, mrazuvzdorná palma známa tiež pod menom žumara. Žumara pochádza z Číny, kde rastie vo vyšších nadmorských výškach a je často vystavená mrazivému počasiu. To z nej robí najodolnejší druh palmy, ktorý možno bez problémov pestovať i v našich podmienkach.

Znesie krátkodobý pokles i hlboko pod bod mrazu. Len mladé rastlinky je vhodné chrániť krytom alebo ich premiestniť na zimu do miestnosti.

Prirodzene dorastá do výšky 10 – 15 m, pri pestovaní v nádobe bude jej vzrast výrazne nižší. Kmeň palmy je pokrytý vláknami, ktoré pripomínajú konope. Od toho je teda odvodený jej názov konopná palma.

Listy má tmavo zelené, lesklé, až 1 m široké. Palma pôsobí veľmi dekoratívnym dojmom. Rastlina sa u nás pestuje ako izbová rastlina, ale môžeme ju mať i vonku. 

Balenie obsahuje 2 ks semien.

Viac detailov

0,79 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Napriek tomu, že sa jedná o exotické rastliny, je pestovanie v našich podmienkach pomerne nenáročné. Palmy sa pestujú ako izbové, prípadne prenosné rastliny. Ich výsev je možný celoročne.

Pred výsevom sa semená máčajú 48 vo vlažnej vode, ktorú je vhodné pravidelne meniť. Potom sa semená vysievajú do hĺbky cca 0,5 cm. Doba klíčenia je nepravidelná, niektoré semená vyklíčia hneď a niektoré až za niekoľko mesiacov. Substrát počas klíčenia udržujte mierne vlhký, snažte sa vytvoriť i vysokú vlhkosť vzduchu, napr. pestovaním v mini skleníku. Teplota na klíčenie by mala byť okolo 28 °C.

Rastliny sa po vyklíčení pestujú na slnečnom či polo-tienistom stanovisku s teplotou 20 – 25 °C. Palmám nerobí dobre priame slnko, vhodné je skôr svetlo rozptýlené.

Substrát by mal byť dobre priepustný, výživný, s prímesou rašeliny a piesku. Na dno kvetináča dajte drenáž zo štrku či hrubého piesku. Vhodné je tiež uložiť kvetináč do misky s keramzitom, prípadne keramzit dať na povrch substrátu, aby udržoval substrát stále mierne vlhký.

Zálievka by mala byť pravidelná, pri pestovaní v suchých miestnostiach ju podporte každodenným rosením listov. Rastliny však nemajú rady príliš mokrý substrát, preto ho nechajte vždy medzi zálievkami mierne preschnúť.

Rastliny môžete cez leto pestovať vonku na balkóne.

Cez zimu palmy premiestnite do chladnej miestnosti s teplotou 5 – 15 °C. V tú dobu by sa mala obmedziť zálievka a vynechať hnojenie.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm
PestovanieV interiéri - dnu, V exteriéri - vonku
StanoviskoPolotienisté, Slnečné
MrazuvzdornosťÁno
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

21 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu