×

Kategórie

Granátovník púnsky - granátové jablko - Punica Granatum - semená granátovníka - 5 ks

×

Granátovník sa v našich podmienkach pestuje najčastejšie ako izbová rastlina. Má nádherné červené kvety ako veľké kalichy. Ide o črepníkovú rastlinu, ktorá sa hodí na terasy, okná, či na balkón.

Plodí približne 9 cm veľké guľaté plody, ktoré pripomínajú jablko - granátové jablká. Plody sú plné prospešných látok, vitamínov, minerálov, aminokyselín a pod.

V tradičnej medicíne sa využívajú na podporu imunitného systému, zníženie krvného tlaku, liečbu osteoporózy a pod. Čaj z listov tejto rastliny pomáha pri tráviacich ťažkostiach.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,28 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1003350
Obľúbené
Popis

Najskôr semená namočte do vody na 24 – 48 hodín a potom spravte studenú stratifikáciu. Semená uložte do chladničky na 30 dní do vrecka s vlhkým pieskom. Potom semená vysejte do hĺbky 0,5 cm. Substrát by mal byť sparený, dobre priepustný. Ideálna teplota na klíčenie je 25 – 30 °C. Klíčenie je nepravidelné a trvá od 14 do 60 dní.

Od jari do jesene môžete pestovať granátovník vonku. Ideálny je polotieň, u starších rastlín i slnečné stanovisko, chránené pred vetrom. Pôda by mala byť hlinito-piesčitá, priepustná, obohatená kompostom a rašelinou. Na dno nádoby dajte dostatočnú drenážnu vrstvu, napr. keramzit.

Na zimu je nutné premiestniť rastlinu do chladnej miestnosti s teplotou do 10 – 15 °C. Rastlina je opadavá a neprekáža jej ani tmavá miestnosť. V tomto čase obmedzte zálievku. Od januára do februára môžete rastlinu premiestniť do miestnosti s izbovou teplotou, kde začne rýchlo obrastať. V druhej polovici mája ju premiestnite von.

Je možné nechať celú zimu granátovník prezimovať pri bežnej izbovej teplote. V tom prípade zalievajte pravidelne, iba vynechajte hnojenie.

Rastliny začínajú nasadzovať plody medzi 2. a 3. rokom.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1003350

Parametre

Výška
150 - 200 cm
viac ako 200 cm
Farba kvetu
Červená
Farba plodu
Červená
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
1,33 € (s DPH)
Palma Washingtonia je mexická palma pochádzajúca z Mexika a USA, s veľmi úzkym kmeňom. Rastie veľmi rýchlo a korunu má skôr robustnú. Môže dorastať do výšky až 30 m. Listy sú viac ako 1 m dlhé, do polovice rozdelené....
2,81 € (s DPH)
Cererit - je univerzálne hnojivo v tekutej forme s mikroprvkami. Vďaka svojmu zloženiu patrí hnojivo ku komplexným hnojivám, obsahujúce všetky dôležité živiny, potrebné pre ich rast a vývoj. Je vhodné ako pre okrasné...
Čo ešte môžete potrebovať?
4,09 € (s DPH)
Lávová drť predstavuje moderný prírodný dekoračný materiál s pozitívnymi účinkami. Je vhodná na okrasné záhrady, predzáhradky, ale i na rôzne použitie v interiéri. Lávová drť je z prírodného materiálu, je stála,...
4,24 € (s DPH)
Leska na listy Biopon je vhodný na výživu izbových rastlín a na zlepšenie farebnosti a kvality kvetov. Dodáva rastlinám žiarivý lesk a účinne bráni usadzovaniu prachu. Postrek nesmie byť používaný na rastliny s jemne...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa