Naše produkty

Granátovník púnsky - granátové jablko - Punica Granatum - semená granátovníka - 5 ks

1003350

Nový produkt

Granátovník sa v našich podmienkach pestuje najčastejšie ako izbová rastlina. Má nádherné červené kvety ako veľké kalichy. Ide o črepníkovú rastlinu, ktorá sa hodí na terasy, okná, či na balkón.

Plodí približne 9 cm veľké guľaté plody, ktoré pripomínajú jablko - granátové jablká. Plody sú plné prospešných látok, vitamínov, minerálov, aminokyselín a pod.

V tradičnej medicíne sa využívajú na podporu imunitného systému, zníženie krvného tlaku, liečbu osteoporózy a pod. Čaj z listov tejto rastliny pomáha pri tráviacich ťažkostiach.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Viac detailov

2,37 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Najskôr semená namočte do vody na 24 – 48 hodín a potom spravte studenú stratifikáciu. Semená uložte do chladničky na 30 dní do vrecka s vlhkým pieskom. Potom semená vysejte do hĺbky 0,5 cm. Substrát by mal byť sparený, dobre priepustný. Ideálna teplota na klíčenie je 25 – 30 °C. Klíčenie je nepravidelné a trvá od 14 do 60 dní.

Od jari do jesene môžete pestovať granátovník vonku. Ideálny je polotieň, u starších rastlín i slnečné stanovisko, chránené pred vetrom. Pôda by mala byť hlinito-piesčitá, priepustná, obohatená kompostom a rašelinou. Na dno nádoby dajte dostatočnú drenážnu vrstvu, napr. keramzit.

Na zimu je nutné premiestniť rastlinu do chladnej miestnosti s teplotou do 10 – 15 °C. Rastlina je opadavá a neprekáža jej ani tmavá miestnosť. V tomto čase obmedzte zálievku. Od januára do februára môžete rastlinu premiestniť do miestnosti s izbovou teplotou, kde začne rýchlo obrastať. V druhej polovici mája ju premiestnite von.

Je možné nechať celú zimu granátovník prezimovať pri bežnej izbovej teplote. V tom prípade zalievajte pravidelne, iba vynechajte hnojenie.

Rastliny začínajú nasadzovať plody medzi 2. a 3. rokom.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm, viac ako 200 cm
Farba kvetuČervená
Farba ploduČervená
PestovanieV interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné, Polotienisté
Výsev/výsadbaCeloročne
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu