×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.
PPL Parcelshop

Kategórie

Bambusy

Bambus patrí medzi vždyzelené drevnaté trávy. Nejde však o trávu ako ju poznáme my, bambus dorastá až 40 metrov. Ide o najrýchlejšie rastúcu drevinu sveta. Bambusové háje, ktoré možno vidieť napríklad v Japonsku alebo Číne, poskytujú životodarný tieň, úkryt a potravu zvieratám.

Bambus sa v súčasnosti stále viac používa ako materiál, ktorý svojou mnohostrannosťou a vlastnosťami nahrádza drevo. Môže byť použitý ako materiál na konštrukciu stavieb, výrobu nástrojov, nábytku ale aj papiera.

Nezanedbateľnú úlohu hrá aj v kuchyni, bambusové výhonky sú neodmysliteľnou súčasťou čínskej kuchyne. Bambus je používaný v čínskej medicíne pre ošetrujúce nákazy. Je tiež nízky kalorický zdroj draslíka. Taktiež je známy pre svoju sladkú chuť a dobrý zdroj živín.

Veľkou a prevratnou novinkou sú z bambusových vlákien tkané textílie, ktoré majú vynikajúce antibakteriálne vlastnosti. V stredoveku sa v Číne z bambusu vyrábali zbrane a mnohé iné nástroje, túto informáciu dokladajú staré obrazy a knihy.

V starovekých kultúrach Japonska a Číny sa bambus využíval aj ako fajka, naostrený bambus sa používal ako tetovacia ihla, pre svoju prirodzenú pružnosť sa ujal aj ako mučiaci nástroj.

Čítaj viacShow less
Zobrazuje sa 1-3 z 3 položiek

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa