×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

BIO Rukola - Eruca sativa - bio semená rukoly - 50 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/549-bio-rukola

Rukola je stará šalátová rastlina výbornej chuti. Určite by v našom jedálničku nemala chýbať. Rukola je bohatá na vitamíny. Buď sa mieša s inými druhmi šalátov, alebo sa dáva do tvarohu ako príchuť.

Čítaj viacShow less
1,58 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1003031Z
Obľúbené
Popis

Pestovanie rukoly je veľmi podobné pestovaniu žeruchy a rovnako nenáročné.

Semienka je možné vysiať doma do plytkej misky so substrátom či vatou. Odporúča sa slnečné miesto alebo polotieň, ale pozor na priame slnko za oknom, ktoré môže substrát rýchlo vysušiť. Ideálna hĺbka výsevu je 0,5 cm. Odporúčaná je teplota 15 – 20 ºC. Dôležitá je dostatočná zálievka.

Rukolu je možné pestovať aj v hrantíku na balkóne či na vonkajšom záhone. Počítajte s dlhšou dobou klíčenia a rastu. Rastlinky sa zberajú približne za 6 týždňov, už skôr ale môžete zberať drobné mladé lístky, ktoré majú výbornú chuť. Priebežné pretrhávanie je potrebné.

Rastlina je nenáročná na kvalitu pôdy. Na vonkajší záhon vysievajte do riadkov 20 cm od seba. Aby ste si zabezpečili kontinuálny zber, vysievajte semienka priebežne v odstupe niekoľko dní.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1003031Z

Parametre

Kvalita
BIO kvalita
Mohli byste ešte potrebovať
3,24 € s DPH
Zapichovacie menovky na označenie sadeníc či výsevov sú výborným pomocníkom pri pestovaní. Výška menovky je 15 cm, je vhodná do kvetináčov v interiéri, aj vonku na záhone. Je béžovej farby. Balenie obsahuje 10 ks...
Nedávno prezerané
1,58 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/549-bio-rukola Rukola je stará šalátová rastlina výbornej chuti. Určite by v našom jedálničku nemala chýbať. Rukola je bohatá na vitamíny. Buď...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa