Naše produkty

Related articles

Borák lekársky modrý - Borago officinalis - semená Boráka - semiačka - 20 ks

1000131

Nový produkt

Borák lekársky je jednoročná 80 cm vysoká medonosná liečivka. Zbiera sa kvitnúca vňať. Borák má upokojujúci a posilňujúci účinok pri depresiách, reumatizme a dne. Listy majú uhorkovú chuť. Je veľmi vhodný do ekozáhrad, pretože priťahuje včely.

Obsah balenia cca 0,4 g

Viac detailov

0,69EURs DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Hovorí sa , že borák obveseľuje ducha nakazeného čiernou žlčou, čo znamená že navodzuje dobrú náladu u cholerických osôb. Tento výrok sa vzťahuje na očistné a potopudné vlastnosti, pretože už v staroveku sa verilo, že čistí krv.

Ako pestujeme borák?

Borák pestujeme zo semien, ktoré vysievame priamo na záhon najlepšie po troch zmrznutých mužoch. Semená boráka vysievame na stále miesto, lebo presádzanie znáša borák len v mladom veku. Bohato sa rozrastá do šírky. Pestovanie z priesad nie je rozšírené, i keď po presadení na záhon ľahko zakoreňuje. Porast počas vegetácie treba viackrát okopať. Dá sa vysievať na záhradke aj doma na okne. Klíčenie trvá 7 - 14 dní. Semená odporúčame vysievať 0,5 - 1 cm hlboko. Darí sa mu na pôdach hlinito- piesočnatých, vápenatých, stredne vlhkých a výživných. Znesie však aj pôdy ťažšie. Borák lekársky viditeľne reaguje na hnojenie svojím rastom. Nie je náročný na svetlo, znesie aj polotieň.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

2 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu