×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Borievka - Juniperus excelsa - semená borievky - 5 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/659-borievka

Borievka excelsa je ihličnatý strom či ker, ktorý sa dá nájsť po celom východnom Stredomorí. Najčastejšie rastie na kamenistých svahoch.

Celý rok je zelený, neopadáva. Plodí bobule, ktorým sa hovorí Jalovičky. Listy sú ihlicovité alebo šupinaté. Má rád dostatok svetla.

Drevo borievky sa využívalo v rezbárstve, liečiteľstve či na údenie mäsa. Dnes je tento strom na niektorých územiach chráneným druhom , napr. v Rusku či Srbsku.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,96 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1001242Z
Obľúbené
Popis

Semená borievky sa najprv máčajú 24 hodín vo vlažnej vode, potom sa ich obal ľahko naruší ostrým predmetom a semená sa stratifikujú 4 mesiace v chladničke. Vysievajú sa do hĺbky max. 0,5 cm. Doba klíčenia je 2–3 mesiace na svetlom mieste.

Borievkam vyhovuje plné slnko, preto im vyberte nezatienené stanovisko. Priamy slnečný úpal im nevadí. Rovnako dobre zvládajú i znečistené ovzdušie, takže sa veľmi dobre hodia na miesta, kde iné ihličnany neporastú.

Sú to rastliny nenáročné na pôdu, bude sa im dariť i v chudobnejšej pôde, v kamenistej či stavebnej suti. Jediné, čo im prekáža, je príliš zamokrený substrát.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001242Z

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Farba plodu
Fialová
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
1,94 € s DPH
Ide o netradičné zapichovacie menovky v tvare zajaca. Výška menovky je 18 cm.  Menovky môžete využiť ako darček pre malých záhradkárov alebo s nimi skrášliť jarný výsev. Menovky sú vyrobené z plastu a sú zelenej...
3,94 € s DPH
Záhradnícke vápno Univerzálne záhradnícke vápno. Vápnenie stromov a kríkov v zimnom a jarnom období chráni pred zamrznutím a vytvorením hĺbkových trhlín, vďaka ktorým sú rastliny náchylnejšie infekciám a napadnutiu...
Nedávno prezerané
1,96 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/659-borievka Borievka excelsa je ihličnatý strom či ker, ktorý sa dá nájsť po celom východnom Stredomorí. Najčastejšie rastie na kamenistých...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa