×

Kategórie

Citrónová tráva - Cymbopogon citratus - semená citrónovej trávy - 20 ks

×

Cymbopogon citratus má v slovenskom jazyku viac názvov - citrónová tráva, citronela či vôňovec. To všetko vystihuje rastlinu, ktorá pochádza z Cejlónu a južnej Indie. Je to mohutná trváca rastlina, dorastá do výšky cca 150 cm.

Ide o trávu, ktorá sa u nás pestuje ako izbová rastlina, v lete sa môže dať von. Celá rastlina vonia citrónovo, a preto sa používa na dochucovanie jedál, prípravu čajov a pod. Je nepostrádateľným pomocníkom v ázijskej kuchyni. 

Listy citronely obsahujú flavonoidy, ktoré pôsobia ako antioxidanty. Používajú sa na prípravu čaju.

Medzi jej liečivé účinky patrí znižovanie cholesterolu v krvi, pomáha pri trávení, horúčkach, nachladnutiach, detoxikuje pečeň, obličky a má aj veľa iných pozitívnych účinkov.

Rastlina nie je mrazuvzdorná.

Balenie obsahuje 20 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,72 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1001844
Obľúbené
Popis

Semená citrónovej trávy môžete vysievať celoročne. Semená sa iba jemne zahrnú substrátom. Doba klíčenia je 10 – 20 dní pri teplote 20 – 22 °C.

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o subtropickú rastlinu, je ideálne ju pestovať celoročne v interiéri ako izbovú rastlinu. Je možné ju ale v lete umiestniť na slnečné vonkajšie miesto. Od druhého roka od výsevu ju môžete premiestniť i na vonkajší záhon, v tom prípade ju ale musíte vždy na zimu umiestniť do chladnej miestnosti.

Stanovisko by malo byť čo najsvetlejšie so stredne ťažkým a priepustným substrátom. Do kvetináča umiestnite dobrú drenáž. Rastlina by nikdy nemala stáť vo vode. Je nutné ju vždy výdatne poliať a ďalšiu zálievku spraviť až keď je substrát suchý.

Hnojenie táto rastlina určite uvíta.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001844

Parametre

Výška
100 - 150 cm
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
1,72 € (s DPH)
Tulipán Charming lady je pivoňkový tulipán kombinujúci všetky farby západu slnka od bledožltej do sýto oranžovej. Kvety najjemnejšej broskyňovej farby sa výborne kombinujú s ostatnými tulipánmi. Kvitne od apríla do...
Čo ešte môžete potrebovať?
4,57 € (s DPH)
Kristalon štart je kryštalické, vo vode úplne rozpustné hnojivo, obsahujúce všetky živiny potrebné k dobrému vývinu rastlín - dusík, fosfor, draslík, horčík a síru. Mikroprvky - bór, molybdén, meď, železo, mangán a...
4,08 € (s DPH) 5,10 €
Prospešné mykorízne huby sú mikroskopické vlákna, ktoré sa napájajú na korene a prinášajú rastline vodu a živiny. Podporujú rastlinu po celý jej život, zlepšujú jej rast, kvitnutie a odolnosť, netvoria plodnice a...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa