Naše produkty

Lufa valcovitá - Luff cylindrica - semená lufy - 8 ks

1001024

Nový produkt

Lufa valcovitá je známa aj pod názvom špongiová tekvica alebo vietnamská uhorka. Pochádza z oblasti Ázie a Oceánie, kde rastie na kamenistých miestach. Jedná sa o jednoročnú popínavú bylinu, ktorá vytvára až niekoľko metrov dlhé výhonky.

Zaujímavé sú jej valcovité plody, ktoré dali rastline jej druhový názov. Plodom je podlhovastá tekvica, ktorá môže dosahovať až metrovú dĺžku.

Mladé plody sú jedlé a veľmi chutné. Sú plné vitamínov, minerálov a bielkovín. Naopak na vyzretých plodoch si už nepochutnáte. Sú značne horké a tuhé. Vlákna zrelých plodov sa využívajú na tvorbu známych žiniek, ktoré po namočení napučia a zmäknú.

Balenie obsahuje 8 ks semien.

Viac detailov

1,87 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Semená lufy si predpestujte v interiéri pri teplote aspoň 20 °C. Vhodná doba na predpestovanie je od marca až do júna. Hĺbka výsevu je cca 2 cm. Pokiaľ chcete urýchliť klíčenie, môžete semienka pred výsevom namočiť na dva dni do vody. Napučané semená môžete nechať vyklíčiť na vlhkej vate (vhodné je vytvoriť miniskleník alebo dať výsev pod prederavenú fóliu) a až naklíčené semená vysiať do substrátu.

Lufa je teplomilná rastlina, u nás sa jej najviac bude dariť v skleníku alebo vo fóliovníku. Ale v teplejších oblastiach ju môžete bez problémov pestovať i vonku. Dôležité je úplné slnko, teplo a ochrana pred vetrom. Von rastlinky premiestnite až koncom mája, do vzdialenosti 80 cm od seba. Mladé rastliny je vhodné zakryť bielou netkanou textíliou, pretože sú naozaj veľmi náchylné na ranné mrazy.

Lufa vyžaduje dobre priepustný substrát s dostatkom živín, ktorý udržujte stále mierne vlhký. Hnojte rastliny hnojivom na plodovú zeleninu alebo uležaným kompostom.

Vzhľadom k tomu, že lufa je popínavá rastlina, je nutné zaistiť jej dostatočnú oporu. Dobre bude rásť popri stenách či plotoch, ktoré udržia i veľkú váhu plodu.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm, viac ako 200 cm
Farba kvetuŽltá
OdrodaNehybridná
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaMarec, Apríl, Máj, Jún
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieLetničky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu