×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Juka - Yucca rupicola - semená - 5 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/524-juky

Juka rupicola patrí medzi jeden z najmrazuvzdornejších druhov rodu Yucca. Pochádza z Kanady. Obvykle dorastá do výšky 120 cm.

Vytvára zhluk zelených listov, ktoré sa postupom času začínajú krútiť. Od apríla do júna vytvára zvončekovité biele kvety.

Rastline sa darí v kamenistej pôde či v polotieni medzi stromami. U nás sa však najčastejšie pestuje ako izbová rastlina.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,04 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1001329Z
Obľúbené
Popis

Juka sa pestuje ako izbová či prenosná rastlina, takže jej semená možno vysievať celoročne. Pred výsevom je vhodné semená máčať 2–3 dni v teplej vode. Potom ich vysejte do zmesi rašeliny a piesku. Do substrátu ich zatlačte len jemne pod povrch. Klíčenie trvá približne 8–12 týždňov pri izbovej teplote.

Juka má rada svetlý polotieň. V lete je možné rastlinu preniesť na balkón. Vonkajšie miesto by malo byť chránené pred vetrom a taktiež by malo mať prístrešok proti výdatným dažďom. Rastlina má rada pravidelnú zálievku, ale skôr znesie sucho než premokrenie substrátu. V prípade preliatia je nutné rastlinu ihneď presadiť.

Rastliny je dobré v priebehu vegetácie hnojiť tekutým hnojivom pre palmy a pravidelne tiež rosiť listy.

Na zimu rastlinu uchovajte v miestnosti s nižšími teplotami, obmedzte zálievku a vynechajte hnojenie.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001329Z

Parametre

Výška
100 - 150 cm
Farba kvetu
Biela
Doba kvitnutia
Apríl
Jún
Máj
Pestovanie
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
4,73 € s DPH
Leska na listy BoPon je vhodný na výživu izbových rastlín a na zlepšenie farebnosti a kvality kvetov. Dodáva rastlinám žiarivý lesk a účinne bráni usadzovaniu prachu. Postrek nesmie byť používaný na rastliny s jemne...
6,07 € s DPH
Kultivátor od značky Fiskars je veľmi ľahký a odolný nástroj, ktorý sa neohne. Obsahuje pevný polyamid vystužený sklenými vláknami. Odoláva aj teplotám v rozmedzí -40°C až +150°C a je 100% recyklovateľný. Môže sa...
Nedávno prezerané
1,04 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/524-juky Juka rupicola patrí medzi jeden z najmrazuvzdornejších druhov rodu Yucca. Pochádza z Kanady. Obvykle dorastá do výšky 120 cm....

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa