×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Lotos indický - Nelumbo nucifera - semená - 2 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/673-lotos

Lotos indický je pôvabná rastlina pochádzajúca z Orientu, kde slúžil viac ako 3000 rokov ako potrava alebo symbol tamojších rituálov. Hovorilo sa, že Buddha sa narodil na Lotosovom kvete.

Jedná sa o okrasnú rastlinu, prirodzene sa vyskytujúcu v pomaly tečúcich vodách. Táto trvalka kvitne bielymi kvetmi, ktoré majú až 20 cm v priemere.

Rastlina je skoro celá jedlá - dajú sa jesť jej odnože. V juhovýchodnej Ázii sa používajú na prípravu rôznych jedál. Lotos je v Indii považovaný za posvätnú rastlinu.

Balenie obsahuje 2 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,88 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1000901Z
Obľúbené
Popis

Lotos sa podobá leknu. Na rozdiel od neho však je jeho pestovanie pomerne náročné, a to hlavne preto, že lotosy vyžadujú celoročne pomerne vysoké teploty. Ideálnym prostredím pre ne bude jazierko v zimnej záhrade. Vonku sa im bude dariť iba v najteplejších mesiacoch.

Pred výsevom obal semien narušte, namočte semienka na 1 deň do vlažnej vody. Pokiaľ semená napučia, potom môžete počítať s tým, že vám pomerne rýchlo vyklíčia. Pokiaľ sa tak nestane, celý proces spravte ešte raz. Napučané semená sa sadia do vlhkého substrátu.

Teplota vzduchu by mala byť aspoň 25 °C. V čase, keď sa objavujú prvé listy, presaďte rastliny do bahnitého substrátu alebo štrku a vložte do jazierka. Teplota vody nesmie klesnúť pod 20 °C.

Stanovisko by malo byť slnečné.

V zime sa lotusy pestujú pri teplote min. 10 °C.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000901Z

Parametre

Farba kvetu
Biela
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Mohli byste ešte potrebovať
4,73 € s DPH
Biologický prípravok zamedzujúci tvorbe nežiadúcich rias.  Prečisťuje vodu, účinne rozkladá nečistoty organického pôvodu, podporuje rast rýb. Taktiež zabraňuje tvorbe organických usadenín na dne jazierka, likviduje...
6,07 € s DPH
Kultivátor od značky Fiskars je veľmi ľahký a odolný nástroj, ktorý sa neohne. Obsahuje pevný polyamid vystužený sklenými vláknami. Odoláva aj teplotám v rozmedzí -40°C až +150°C a je 100% recyklovateľný. Môže sa...
Nedávno prezerané
1,88 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/673-lotos Lotos indický je pôvabná rastlina pochádzajúca z Orientu, kde slúžil viac ako 3000 rokov ako potrava alebo symbol tamojších...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa