×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
No products were found.
PPL Parcelshop

Kategórie

Mrkva Laguna F1 skorá - Daucus carota - semená - 0,3 g

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/173-mrkva

Mrkva Laguna je veľmi skorá hybridná odroda mrkvy s úžasnou sladkou, aromatickou chuťou a priemernou dĺžkou 20 cm. Zelenina má vysoký obsah vitamínu A. Tento skorý hybrid je určený na jarné aj jesenné pestovanie.

Semená sú morené.

Balenie s hmotnosťou 0,3 g obsahuje približne 140 ks semien.

Čítaj viacShow less
0,88 € s DPH
Nemáme na sklade
Upozorníme vás, keď bude produkt skladom. Vložte váš e-mail.
Odkaz:
1001633Z
Obľúbené
Popis

Táto zelenina sa vysieva priamo na vonkajší záhon v priebehu marca či apríla. U niektorých odrôd je možný výsev až na konci jari. Odporúča sa s výsevom vyčkať na dobu, keď je denná teplota aspoň 7 °C (ideálna denná teplota na pestovanie je 16 °C). Hĺbka výsevu je 1 – 2 cm. Odporúčaný spon je 30 x 15 cm. Doba klíčenia je 10 – 20 dní (môže byť aj viac).

Stanovisko by malo byť dostatočne slnečné, s neutrálnou až mierne zásaditou pôdou a s dostatkom živín. Mrkva je zelenina druhej trate, čo znamená, že jej nevyhovujú čerstvo pohnojené pôdy. Ani priebežné prihnojovanie počas rastu nie je potrebné. Neodporúča sa taktiež vysievať mrkvu na miesta, kde v predchádzajúcich rokoch rástla koreňová zelenina.

Semená mrkvy vypúšťajú do pôdy látky, ktoré obmedzujú rast buriny. Zároveň ale tieto látky spomalia klíčenie iných semien. Preto ako susednú plodinu uprednostnite napr. cibuľoviny, reďkovky, rajčiny, hrach či kukuricu. Rastlinám doprajte pravidelnú a dostatočnú zálievku.

Mrkvu možno skladovať v chlade a tme, v miestnosti s dobrou cirkuláciou vzduchu.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001633Z

Parametre

Farba plodu
Oranžová
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Mrazuvzdornosť
Nie
Mohli byste ešte potrebovať
5,98 € s DPH
Kristalon štart je kryštalické, vo vode úplne rozpustné hnojivo, obsahujúce všetky živiny potrebné k dobrému vývinu rastlín - dusík, fosfor, draslík, horčík a síru. Mikroprvky - bór, molybdén, meď, železo, mangán a...
Nedávno prezerané
0,88 € s DPH
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/173-mrkva Mrkva Laguna je veľmi skorá hybridná odroda mrkvy s úžasnou sladkou, aromatickou chuťou a priemernou dĺžkou 20 cm. Zelenina má...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa